Росії пророкують "третє і четверте дно" через обвал цін на нафту

Економіст, інвестиційний консультант, керуючий активами фінансової групи "Ріком" Владислав Жуковський прогнозує третє і четверте дно в Росії через обвал цін на нафту
Depo.Гроші
14 серпня 2015 14:45
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у статті ura.ru, передає depo.ua.

"У кращому випадку Росії світить болото, велика гнойова капустяна яма, в яку ми просто сядемо і будемо в ній сидіти. Так, тхне погано, але в принципі тепло, якийсь процес підгнивання йде, але ви не замерзаєте - вам і не жарко, і не холодно. І в цьому болоті ми можемо сидіти роками. Але я думаю, ми не довго в ньому просидимо, ми почнемо падати",- зазначає аналітик.

Він також вважає, що у кращому випадку, якщо нафта зараз відскочить на $60-70 за барель, теоретично, і навіть якщо вона буде в діапазоні 70-75, Росію це не врятує. Щоб вийти з кризи, потрібно нафту піднімати до 100 і вище.

Якщо буде $70 доларів за барель, в РФ не буде спаду економіки в наступному році, але від того, що буде нуль, а реально економіка падатиме у фізичному вираженні, бізнес нічого не буде вкладати, не буде виробляти верстати, машини та обладнання, все залишиться на нулі формально.

Як зазначає експерт, "при цьому всі інші країни будуть рости. Якщо нафта піде нижче і наблизиться до 40, ви навіть не будете сидіти в цьому болоті, ви просто провалитеся далі в шахту, на дно і так далі. Третє дно, четверте. Ми - багаторівнева економіка, і, чим нижче ціни на нафту, тим дорожче і глобальних долар, тим сильніше ми будемо падати постійно по рублю, по долару, обмінним курсом, інфляції, виробництву".

"Фундаментально, я - за сильний рубль з високою купівельною спроможністю, але при іншій економічній політиці, при виході з СОТ, при реальній найпотужнішій політиці держави і при зміні всього керівництва, яке відповідає за фінанси. Але поки у нас економіка "труби", - підсумовує Жуковський.

Більше економічних новин читайте у розділі "Гроші"

Мітки: Росія, нафта