Росії пророкують долю Греції

Економічні експерти вважають, що Росія може піти шляхом Греції, що кілька років перебуває в стані бюджетної кризи
Depo.Гроші
1 липня 2015 09:20
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в доповіді робочої групи при Мінфіні, представленому керівником Економічної експертної групи Євсєєм Гурвічем, передає depo.ua з посиланням на "Ведомости".

На те, що середній темп зростання економіки Росії в 2013-2017 рр. опиниться в 10 разів менше, ніж у 2003-2007 рр. (0,7 проти 7,5%), уряд Росії не розраховував: ще півтора роки тому прогнози припускали зростання в найближчі роки в середньому на 3,2%.

На думку експертів, до 2018 року економіка відстане від планів щодо зростання на 13%, а якщо брати ще докризову концепцію довгострокового розвитку 2008 року, то розрив між планами і реальністю буде майже дворазовим. Він означає щорічну втрату 3-4,5% ВВП доходів.

Орієнтуючись на невиправдано оптимістичні, як тепер з'ясувалося, прогнози, уряд Росії брав дорогі і довгострокові зобов'язання: різке збільшення пенсій, зарплат в держсекторі. Вони росли і в кризові періоди, а в періоди економічного зростання - ще більше, наприклад, зростання зарплат бюджетників в середньому за 10 років удвічі перевищував зростання бюджетних доходів: так формувався розрив між зобов'язаннями і можливостями щодо їх фінансування. Точно така ж асиметрія формується зараз в оборонному секторі.

Щоб врятувати ситуацію, експерти пропонують заморозку індексації зарплат в держсекторі і передбачуване скорочення індексації пенсій. Вони відзначають, що якщо не привести зобов'язання у відповідність з доходами, Росія може піти шляхом Греції, що кілька років перебуває в стані рецесії і бюджетної кризи.

Експерти стверджують, що, незважаючи на 150-річний пік цін на нафту, резервів Росія накопичила мало. Тому ні зростання державного боргу, ні секвестр бюджету не допоможуть Росії впоратися з нестачею доходів.

В США прогнозують обвал економіки Росії і говорять про те, що далі ситуація може значно погіршитися.

Американська аналітична компанія Bloomberg New Energy Finance представила результати дослідження за підсумками обвалу світових цін на нафту, згідно з якими Росія зазнала $218 млрд збитків.

Мітки: Росія, криза