Росіяни вже готуються до нафти по $20

Міністерство фінансів Росії розглядає сценарій падіння ціни на нафту до $20 за барель
Depo.Гроші
17 вересня 2015 09:10
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив в ефірі телеканалу "Россия 24" заступник голови Мінфіну Максим Орєшкін, передає depo.ua з посиланням на ЛігаБізнесІнформ.

"Короткостроково такий сценарій можливий, але зрозуміло, що це не питання трьох років", - сказав він. При цьому Орєшкін відзначив, що фахівці вважають цей сценарій малоймовірним, і навіть якщо він настане, "події на нафтовому ринку будуть розвиватися дуже швидко, і ринок збалансується миттєво".

Ціна нафти $50 за барель може прийматися за базовий сценарій в найближчі роки, вважає заступник міністра фінансів Росії. Викликати короткочасне зниження цін на нафту може той факт, що зараз обсяг видобутку в світі знаходиться на рівні вище попиту.

"У разі переповнення резервів нафти, вільних потужностей, принаймні, нафти в окремих регіонах, це може привести до серйозного короткострокового зниження цін на нафту", - вважає заступник міністра, зауваживши, що $20 за барель - це той рівень, при якому витрати будуть вище рівня прибутку.

"Падіння до цього рівня викличе фізичне закриття низки родовищ. Форсоване. І ринок почне в такому жорсткому режимі приходити до нового рівня видобутку, який буде відповідати рівню попиту", - зазначив він.

Нагадаємо, напередодні Організація країн-експортерів нафти погіршила прогноз попиту на нафту в 2016 році на 50 тисяч барелів на день - до 94,08 млн барелів на день.

Більше новин читайте на Гроші.depo.ua