Росія погодилась на переговори з Україною щодо "боргу Януковича"

На Росії заявляють, що готові адекватно обговорювати з Україною умов реструктуризації боргу, якщо вони будуть кращими, ніж для комерційних кредиторів
Depo.Гроші
26 лютого 2016 12:50
ФОТО: depo.ua

Про це журналістам заявив міністр фінансів Росії Антон Силуанов, передає depo.ua з посиланням на російський "Інтерфакс".

"Тим не менш, незважаючи на подачу позову до Високого суду Лондона, ми готові до розгляду пропозицій української сторони про їхнє бачення погашення і обслуговування боргів. Ми не закриті до обговорення", - сказав Силуанов.

Він зазначив, що Москва готова вести діалог з Києвом "тільки про умови кращі, ніж у комерційних кредиторів".

"На жаль, наші колеги не представили нам адекватні пропозиції", - сказав російський міністр.

Нагадаємо, що Росія подала позов проти України до суду Лондона через борг у $ 3 млрд.

Довідка. У грудні 2013 року тодішній президент України Віктор Янукович і президент Росії Володимир Путін підписали договір про надання Україні кредиту на $15 млрд через розміщення українських цінних паперів. Перший транш кредиту в обсязі 3 млрд дол. був наданий Україні одразу. 

Кредит припускав обмін коштів на суверенні євробонди України та надавався Україні на умовах, які не передбачали дострокових повернень і погашень. Київ, згідно з домовленостями, міг використовувати виділені кошти на свій розсуд.

Тепер Київ наполягає на визнанні боргу не суверенними, а комерційним з його подальшою реструктуризацією і списання частини заборгованості. Останні купонні виплати по кредиту були зроблені Україною в червні 2015 року.

Російська сторона не прийняла умов щодо реструктуризації боргу, зажадавши від Києва його повернення.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<