Росіяни кинулися відкривати валютні вклади у Білорусі

"Дочки" російських банків у Білорусі відзначили зростання активності вкладників з Росії, які розміщують там вклади в доларах та євро
Depo.Гроші
25 лютого 2016 06:47
ФОТО: depo.ua

За даними видання "Коммерсант", приріст валютних депозитів майже в два рази від вкладників з Росії зафіксували дочірній банк "Альфа-банку" в Білорусії, Белгазпромбанку ( "дочка" Газпромбанку) і "дочка" Ощадбанку БПС-Сбербанк.

"Ми фіксуємо сплеск інтересу до розміщення коштів клієнтами-росіянами. В основному це вклади в доларах та євро", - сказали виданню в "Альфа-банку".

Винятком стала лише білоруська "дочка" ВТБ, яка історично розвивався як корпоративна. За їх даними, частка коштів громадян в структурі зобов'язань банку всього близько 2%.

Причина інтересу росіян до білоруських банків - високі ставки по валютних внесках в порівнянні з російськими. "До кінця 2015 року прибутковість по валютних внесках в Росії істотно знизилася слідом за ключовою ставкою. У той же час в Білорусії ставки збереглися на високому рівні", - сказав один зі співробітників банку з топ-5.

Максимальна прибутковість за вкладами в доларах і євро в білоруських Альфа-банку, БПС-Ощадбанку, ВТБ і Белгазпромбанку зараз становить 5% за дворічними безвідкличним депозитах. Для порівняння, за строковими депозитами терміном понад два роки в їх російських материнських банках максимальна прибутковість не перевищує 2,5%.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.