Росія знову відмовляється обговорювати борг України

Росія не буде вступати в переговори щодо реструктуризації боргу України
Depo.Гроші
7 вересня 2015 18:59
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив журналістам міністр фінансів РФ Антон Силуанов, повідомляє depo.ua з посиланням на РИА Новости.

"На відміну від комерційних кредиторів, які сьогодні ведуть переговори з українським урядом, Міністерством фінансів про реструктуризацію, російський борг не є державним, суверенним. Щодо суверенних боргів існує особлива процедура врегулювання таких випадків. Ми не будемо вступати в переговори з українським урядом у цій частині. Неодноразово заявляли про це", - сказав він.

За його словами, мінфін РФ виходить з того, що суверенні борги повинні виплачуватися в повному обсязі у відповідні строки.

"Три мільярди доларів США, які ми вклали, повинні бути повернені Росії в кінці поточного року, ми ці кошти спрямуємо на інфраструктурні, важливі для Росії проекти. Нам ці гроші дуже потрібні, особливо в нинішніх умовах... Тому ми будемо вимагати від наших колег, партнерів повернення в повному обсязі суми цього боргу у відповідності з графіком", - додав він.

Нагадаємо, раніше Україна домоглася списання 20% зовнішнього боргу перед приватними західними кредиторами, а також відстрочку виплат тіла решти кредитів на чотири роки.

Росія відмовилася брати участь у реструктуризації боргу на суму 3 млрд доларів.

Три мільярди доларів, про які йде мова, уряд Миколи Азарова взяв у Росії під час початку протестів на Майдані в кінці 2013 року.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.