Росія засекретила дані про видобуток газу, щоб приховати неприємності у "Газпрому"

Щомісячне зведення Росстату про промислове виробництво в Росії за липень не містить інформації про видобуток природного газу в країні
Depo.Гроші
19 серпня 2015 05:23
ФОТО: depo.ua

Раніше - з другого кварталу - дані про видобуток газу "Газпромом" зникли із зведень Центрального диспетчерського управління паливно-енергетичного комплексу (ЦДУ ПЕК). У галузевій статистиці найбільша газова компанія світу тепер називається одним з "інших надрокористувачів", передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс".

У цих умовах експерти самостійно розраховують дані про видобуток "Газпрому" на основі галузевої статистики.

З липня 2014 по червень 2015 видобуток "Газпрому" падав місяць за місяцем. Максимум падіння був зафіксований у вересні минулого року (мінус 22,9%). Значно зменшився видобуток і в останні місяці: у травні 2015 року - на 18,8%, у червні 2015 року - на 18,13%.

Характерно, що механізм засекречування спрацював якраз в той момент, коли видобуток "Газпрому" почав виправлятися - за підрахунками агентства в липні він знизилася менш ніж на один відсоток; схожа тенденція очікується в серпні, а з вересня може наступити динамічне зростання (як мінімум за рахунок ефекту низької бази).

У зведенні залишилися тільки такі фрагментарні статті як "газ горючий природний скраплений та регазифікований", "газ нафтовий попутний нафтових родовищ спалений на факельних установках".

Обсяг видобутку нафти і газового конденсату в Росії за 7 місяців 2015 незначно збільшився на 1,4% порівняно з аналогічним періодом минулого року і склав 309 млн тонн, повідомив Росстат.

Первинна переробка нафти в РФ за звітний період склала 143 млн тонн, що на 1,8% менше, ніж роком раніше.

Більше новин економіки читайте в розділі Гроші. depo.ua.