Росія вперше після анексії Криму розмістила євробонди

Міністерство фінансів Росії розмістило десятирічні єврооблігації на 1,75 млрд доларів вперше з 2013 року
Depo.Гроші
25 травня 2016 06:02
ФОТО: depo.ua

Номінальна вартість однієї облігації склала 200 тисяч доларів. Ставка прибутковості - 4,75% річних, що є досить високим показником для такого роду цінних паперів. Книга заявок була закрита увечері у вівторок, 24 травня, передає depo.ua з посиланням на DW.

Міністр фінансів Антон Силуанов заявив, що іноземні інвестори придбали понад 70% російських євробондів. В цілому, попит на них в кілька разів перевищив запропонований обсяг і досяг понад 7 млрд доларів.

Востаннє Росія виходила на міжнародний ринок запозичень в 2013 році, тобто до анексії Криму та західних санкцій, які фактично закрили Москві доступ на зовнішні боргові ринки. У лютому поточного року стало відомо, що Росія збирається знову розмістити суверенні єврооблігації, відправивши відповідні запити 25 зарубіжним і трьом російським банкам. У підсумку за розміщення взявся тільки російський державний банк ВТБ.

Про відкриття книги заявок стало відомо ще 23 травня, а завершена угода була тільки ввечері наступного дня. У ЗМІ повідомлялося, що Росія чекала відкриття азіатських ринків, щоб залучити місцевих інвесторів. Однак остаточне завершення операції з розміщення єврооблігацій відбулося набагато пізніше припинення торгів на азіатських майданчиках.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші