Росія визнала, що її газова модель роботи в ЄС розвалюється

Росія вперше розгорнуто задекларувала свою політику у відповідь на нову концепцію енергосоюзу ЄС
Depo.Гроші
14 квітня 2015 09:13
ФОТО: depo.ua

Так, глава "Газпрому" Олексій Міллер на спеціально підготовленій конференції в Берліні визнав, що модель роботи монополії в Європі розвалюється, звинуватив у цьому споживачів і владу ЄС і поклав на них відповідальність за наслідки, аж до зупинки поставок, передає depo.ua з посиланням на "Коммерсант".

Москва готова продовжувати діалог, в тому числі за правилами Брюсселя, але він буде жорстким. У такій ситуації все більш імовірним виглядає сценарій руху ЄС до альтернативних постачальників, зокрема Ірану.

Говорячи про створення енергосоюзу ЄС, Міллер підкреслив, що якщо Єврокомісія захоче встановити єдину імпортну ціну на газ, "то це буде не найнижча з тих цін, за якими ми поставляємо газ в Європу".

Більш того, вперше офіційно і відкрито від імені "Газпрому" прозвучала загроза зупинки поставок. "Звертаю вашу увагу, наша конкурентна перевага - ми можемо тримати паузу, якщо треба, ми цю паузу будемо тримати, якщо нас просто до цього змусять", - заявив Міллер.

Досі і російська влада, і керівництво "Газпрому" наполягали, що по своїй волі ніколи не порушать контрактних зобов'язань перед європейськими клієнтами.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що "Газпром" будуватиме "Турецький потік" без обговорення його з Європейським союзом. Після 2019 року по ньому піде газ, який зараз Європа отримує транзитом через Україну.