Росія висунула шість вимог до угоди між Україною та Євросоюзом

Росія висунула свої вимоги до Угоди про асоціацію України з Євросоюзом, і розраховує провести наступний раунд переговорів у липні
Depo.Гроші
20 травня 2015 20:56
ФОТО: depo.ua

Про це міністр економічного розвитку РФ Олексій Улюкаєв сказав на нараді з президентом Росії Володимиром Путіним, коментуючи тристоронні переговори Україна-ЄС-Росія у Брюсселі щодо економічної частини угоди, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

«Ми зафіксували все ж таки можливість просування у короткі терміни - до кінця липня - з тієї занепокоєності, яку ми висловлювали. При цьому наша позиція: ми маємо дійсно підстави для того, щоб вже сьогодні запроваджувати заходи у відповідь щодо режиму найбільшого сприяння, оскільки наші українські колеги проводять політику латентного упровадження деяких положень цієї угоди, що суперечить нашим вересневим домовленостям», - сказав Улюкаєв.

Водночас він наголосив, що є можливість позитивного розв‘язання. «Ми висунули перелік із шести базових пунктів, який і був обговорений на цій зустрічі», - повідомив Улюкаєв.

За його словами, перший пункт - у сфері тарифного регулювання, «чутливі для нас товарні позиції, за якими РФ пропонує встановити перехідні періоди до лібералізації їх відповідно до угоди України і ЄС».

Як зазначив Улюкаєв, Росія порушила питання митного адміністрування, налагодження відповідного електронного документообігу, інформаційної взаємодії, визначення країни походження товарів, щоб правильно використовувати преференційний режим, щоб під нього не потрапляли товари походженням із третіх країн.

Щодо технічного регулювання, він підкреслив, що РФ вважає правильним зберегти ситуацію, в якій українські компанії мають можливість вибору між стандартами, що діють за угодами СНД, і європейськими стандартами.

Улюкаєв назвав важливим також підключення України до системи електронної сертифікації, яка працює в рамках Євразійського економічного союзу, щоб бути упевненими в достовірності відповідних даних, а також збереження дії системи сертифікатів.

За його словами, у сфері енергетики важливо «збереження паралельної роботи об'єднаної енергетичної системи Російської Федерації та України, щоб не було необхідності вводити в дію запасні генеруючі і мережеві потужності».

Відповідаючи на питання Путіна, Улюкаєв повідомив, що дата наступної тристоронньої зустрічі не визначена, але експерти починають працювати у двотижневий термін, і повинні доповісти на міністерський рівень до початку липня.