Росія відклала переговори з Україною щодо "боргу Януковича"

Зустріч міністрів фінансів України та Росії з питання врегулювання українського боргу в $3 млрд перенесена на першу декаду листопада
Depo.Гроші
26 жовтня 2016 14:36
ФОТО: depo.ua

Про це заявив заступник міністра фінансів Росії Сергій Сторчак, повідомляє Depo.ua з посиланням на RNS.

"Міністр переніс... Швидше за все (зустріч відбудеться, - ред.), у листопаді, у першій декаді", — зазначив Сторчак.

За його словами, перенесення зустрічі пов'язане з графіком роботи міністра.

Нагадаємо, нещодавно глава Мінфіну Росії Антон Силуанов заявив, що Росія готова вести переговори з Україною щодо боргу на $3 млрд, тільки якщо він буде визнаний суверенним (державним), а не комерційним.

У свою чергу, міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що вважає "борг Януковича" політичним хабарем, а не кредитом.

Довідка: У грудні 2013 року Віктор Янукович домовився з президентом Росії  Володимиром Путіним, про кредит на $15 млрд через розміщення українських цінних паперів і взяв перші $3 млрд дол. Протягом осені 2015 року Україна узгодила реструктуризацію своїх зобов’язань із більшістю зі своїх приватних кредиторів,  крім Росії. Росія позивається до України про повернення цих коштів у Високому суді Англії, бо українські облігації, які вона викупила, були випущені за англійським правом. Україна виступила з запереченням проти цього позову. Україна вважає цей борг комерційним і не визнає його державного характеру.

Високий суд Лондона призначив дату розгляду позову Росії до України за так званим "боргом Януковича" на 17-20 січня 2017 року.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.

Мітки: