Росія суттєво урізає бюджети пропагандистів Russia Today та "Першого каналу"

Російський уряд скоротить витрати бюджету на підтримку засобів масової інформації на 1,1 млрд руб (понад $17,6 млн) - до 80,2 млрд руб ($1,28 млрд)
Depo.Гроші
9 жовтня 2015 11:59
ФОТО: depo.ua

Про це свідчить проект бюджету на 2016 рік, передає depo.ua з посиланням на "Ведомости".  

Деякі ЗМІ, наприклад телеканал RT (раніше Russia Today), "Перший канал" та інформаційне агентство ТАСС, отримають значно менше, ніж в 2015 році, а холдинг ВДТРК і агентство "Росія сьогодні", навпаки, збільшать бюджети за рахунок держпідтримки.

Телеканал RT в наступному році отримає 19 млрд руб., це на 1,84 млрд руб. менше, ніж в 2015 році.

Відзначимо, цього року телеканалу довелося просити додаткове фінансування для роботи за кордоном через падіння курсу рубля.

"Приблизно 80% витрат RT - у валюті. У нас укладені контракти з іноземними розповсюджувачами, яким ми теж платимо у валюті. Якщо ми самі розірвемо ці угоди, нам доведеться зіткнутися з іноземними судами, - говорить головред телеканалу Маргарита Сімоньян. - Додаткове фінансування повинно було покрити курсову різницю, але в 2015 році наш бюджет був збільшений всього на 30%, нарікає вона. - Скорочення субсидій в 2016 році погіршить і без того важке фінансове становище компанії. Каналу і так вже довелося відмовитися від запуску телеканалів у Франції та Німеччині, і тепер запуск цих проектів відкладений на невизначений термін".

ТАСС намагався знижувати витрати. Так, у лютому цього року агентство скоротило 25% співробітників, а решті урізав зарплати на 20%.

"До кризи на фонд оплати праці припадало 80% наших витрат, решту ми витрачали на розвиток, - говорив гендиректор ТАСС Сергій Михайлов на зустрічі зі співробітниками. - Зараз через дорожчання закордонної мережі удвічі в результаті падіння рубля ми витрачаємо тільки на зарплати, це неправильно".

Агентство "Росія сьогодні" в 2016 році отримає від держави 6,73 млрд руб., це на 0,66 млрд руб. більше, ніж в 2015 році, випливає з проекту бюджету.

Бюджет "Першого каналу" в 2016 р буде зменшений на 3,5 млрд руб. Проте в самому проекті загальні субсидії цьому каналу не вказані.

Холдинг ВДТРК, як випливає з записки, отримає з бюджету на 0,85 млрд руб. більше - 24 млрд руб. Ще 0,85 млрд руб. отримає холдинг "Газпром-медіа" на поширення нового спортивного каналу "Матч ТВ".

Більше новин про економіку читайте у розділі Гроші.depo.ua.