Росія судитиметься з Україною через $25 млрд "комерційних боргів", - Медведєв

Росія звертатиметься до судів для стягнення комерційних боргів з України
Depo.Гроші
20 травня 2015 17:27
ФОТО: depo.ua

Про це прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв сказав на нараді з президентом Володимиром Путіним, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

Медведєв заявив, що для Росії "небайдужа не лише доля суверенного боргу, але й доля комерційної заборгованості - це близько 25 млрд доларів".

За його словами, значна частина цієї заборгованості була надана Україні з боку російських комерційних банків, де основним акціонером є держава.

"Тому ми у будь-якому випадку повинні стежити, що там відбувається", - сказав Медведєв.

Він наголосив, що навіть у випадках, коли акціонером не є Росія, то йдеться про найбільші банки Росії.

"По суті - це оголошення дефолту, одночасно з оголошенням форс-мажору, за відповідними зобов'язаннями. У цій ситуації і Російська держава, і російські комерційні банки повинні на все це адекватно відреагувати. Принаймні, щодо комерційної заборгованості, якщо таке рішення буде ухвалене, необхідно буде використовувати усі можливі засоби захисту, включаючи судові", - заявив Медведєв.

Нагадаємо, 19 травня 2015 року Верховна Рада надала Кабінету міністрів право упроваджувати мораторій на виплату зовнішніх боргів приватним кредиторам, обмеживши термін прийняття такого рішення 1 липня 2016 року.