Росія стала світовим рекордсменом з виведення "темного капіталу" за кордон

У період з 1994 по 2012 рік з Росії незаконно було виведено більше $1 трлн 341 млрд
Depo.Гроші
23 вересня 2015 16:00
ФОТО: depo.ua

Про це свідчить дослідження аналітичної компанії Global Financial Integrity (GFI), передає depo.ua з посиланням на Газета.ru.

Компанія провела масштабне дослідження, зосередившись на лідерах відтоку «темного капіталу» за кордон. У підсумкову вибірку з топ-5 країн потрапили Індія, Росія, Філіппіни, Мексика і Бразилія.

Росія стала абсолютним лідером у перерахунку на ВВП на душу населення. Середня сума, яку виводили з Росії в рік за цей період, склала близько $70,5 млрд, при цьому в період з 2010 по 2012 рік ця сума зросла в два рази, до $140 млрд на рік, або більше 8,8% ВВП.

Піковим роком став 2011 рік, коли з країни незаконно вийшло близько $174 млрд, що порівнянно з 9,9% ВВП Росії за 2011 рік.

Близько 90% випадків виведення коштів з Росії припадає на угоди, коли обсяги проданого товару значно перевищують заявлені обсяги в документації, а отриманий прибуток за «надлишки» залишався на рахунках в закордонних банках.

У Росії рекордні показники обсягів виведення "темного капіталу" по відсотку ВВП навіть у порівнянні з "найближчими конкурентами": в Мексиці і на Філіппінах це співвідношення знаходиться на рівні 4,5% ВВП, в Індії - 1,5% ВВП, у Бразилії - 1,6% ВВП.

В абсолютних числах Росія також очолила рейтинг: наприклад, з Мексики суму в $1,156 трлн вивели нема за 19 років, а за 42 роки, а з Індії за 64 роки вивели менше $700 млрд.

Компанія відзначає, що у тіньовому виведенні коштів з Росії беруть участь не тільки великі гравці, але і середні і малі бізнесмени. Величезні суми виведених коштів експерти компанії пояснюють відсутністю контролю і нестабільністю в економіці.

Більше новин читайте на Гроші.depo.ua