Росія шантажує Україну зривом транзиту газу в Європу

Україна повинна купити у "Газпрому" 2,8 млрд куб. м газу, щоб уникнути ризику зриву транзиту в Європу
Depo.Гроші
2 вересня 2016 17:46
ФОТО: depo.ua

Про це заявив російський міністр енергетики Олександр Новак, передає depo.ua з посиланням РИА Новости. 

"Що стосується транзиту газу в осінньо-зимовий період, тут ми бачимо, що українська сторона відстає від графіка закачування газу в підземні газові сховища приблизно на 2 кубометрів газу. На кінець серпня в ПСГ, за офіційною статистикою, було закачано 12,8 мільярда кубометрів. До початку опалювального сезону, як відомо, нормативно необхідно не менше 17 мільярдів кубометрів", - сказав Новак.

Міністр енергетики РФ також заявив, що Росія буде спостерігати, як українська сторона буде діяти протягом вересня, щоб забезпечити закачування газу в ПСГ в повному обсязі.

"Багато чого буде залежати в тому числі і від погодних умов, коли настануть холоди. Тому якщо холоди настануть рано і українська сторона не зможе забезпечити (закачування - ред.) у повному обсязі, тоді виникають ризики того, що в холодний період необхідно буде обмежувати українських споживачів для того, щоб забезпечити в повному обсязі транзит російського газу європейським потреби телям. Вважаємо, що українська сторона могла б ліквідувати цю небезпеку, закупивши газ у "Газпрому" як мінімум в обсязі 2-3 мільярди кубометрів для закачування в ПСГ", - заявив Новак.

Нагадаємо, у Стокгольмський арбітраж було подано два позови НАК "Нафтогаз України" до "Газпрому" - по поставках газу і за контрактом на транзит.

"Газпром", в свою чергу, також подав позов до "Нафтогазу", що стосується контракту купівлі-продажу газу від 2009 року.

За позовом про транзит газу НАК "Нафтогаз" України вимагає від "Газпрому" $ 8,5 млрд.

Сума позовних вимог, заявлених "Газпромом" до "Нафтогазу", складає $ 38,7 млрд. При цьому, за останніми даними, українська сторона за двома позовами вимагає від Росії більше $ 26,6 млрд.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші