Росія рветься будувати в Україні ядерний завод

Російська паливна компанія "ТВЕЛ", що входить в "Росатом", має намір продовжити реалізацію спільного з Україною проекту будівництва заводу з виробництва ядерного палива в Кіровоградській області
Depo.Гроші
21 жовтня 2015 09:41
ФОТО: depo.ua

 Такий намір компанія пояснила тим, що не отримувала від України офіційних повідомлень про відмову від спільного проекту, передає depo.ua з посиланням на прес-службу ТК "ТВЕЛ".

В компанії запевнили, що виконали всі критерії та зобов'язання проведеної в 2010 році конкурсної процедури, однак, незважаючи на це, проект вже два роки простоює через відсутність фінансування з української сторони.

"ТВЕЛ" стверджує, що за свій рахунок виготовила обладнання для першої черги заводу, яке було прийнято українською стороною, але не оплачено. На даний момент обладнання знаходиться на зберіганні на Новосибірському заводі хімконцентратів.

Зазначимо, що Кабмін у вересні 2010 року затвердив російське ВАТ "ТВЕЛ" переможцем конкурсу з відбору технологій будівництва заводу з фабрикації ядерного палива.

Під спорудження об'єкта було виділено 6,8 га біля селища Смоліне (Кіровоградська область). Українській держкомпанії "Ядерне паливо" належить 50% + 1 акція нового заводу, інші 50% - 1 акція - російській компанії "ТВЕЛ".

Передбачалося, що акціонери в рівних частках вкладуть в проект близько $100-120 млн. В перспективі передбачалося залучення кредитних коштів. Загальна вартість будівництва заводу оцінювалася в $450 млн.

Більше новин економіки читайте на Depo.Гроші.