Росія просить відстрочку у справі про "борг Януковича"

Трастова компанія The Law Debenture Trust Corporation PLC попросила додатковий час до 15 липня для відповіді у справі щодо кредиту, наданого Україні у грудні 2013 року
Depo.Гроші
16 червня 2016 16:17
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу Міністерство фінансів України.

27 травня 2016 року Україна подала до Високого суду Англії заперечення проти позову компанії The Law Debenture Trust Corporation PLC – довірчого управителя (трасту) згідно з документом, за яким Росія у грудні 2013 року надала Україні запозичення у розмірі 3 млрд доларів.

За даними Мінфіну, позивач мав надати відповідь на заперечення України до 17 червня. Проте довірчий управитель звернувся із проханням про надання йому додаткових 28 днів (тобто до 15 липня 2016 року) для підготовки та подання своєї відповіді.

Україна погодилася на це прохання й очікує вчасної відповіді позивача.

"Україна вітає можливість викласти у цьому судовому процесі усю повноту фактів та обставин, які стосуються періоду перед випуском єврооблігацій у грудні 2013 року та після нього", – зазначили в Мінфіні.

"Це є критично важливим для належного розуміння та ухвалення рішення щодо позову, який було подано безпосередньо за вказівкою та в інтересах Російської Федерації", – додає відомство.

Нагадаємо, що екс-президент Віктор Янукович 17 грудня 2013 року домовився у Москві про кредит – російська влада мала розмістити $15 млрд у цінних паперах українського уряду, але вклала лише $3 млрд. й припинила надання коштів після зміни влади в Україні в лютому 2014 року і втечі Януковича до Росії.

Тепер Москва вимагає погашення "боргу". Згідно з позовом Російської Федерації до України через "борг Януковича" Україна має повернути 3,137 мільярдів з урахуванням "відсотків" за несвоєчасну виплату боргу.

18 грудня 2015 Кабінет міністрів України запровадив мораторій на виплату 3 млрд доларів за єврооблігаціями, які були викуплені Росією.

27 травня Україна подала до Високого суду Англії заперечення проти позову з боку Росії щодо "тримільярдного боргу" Януковича.

1 червня Голосіївський районний суд Києва наклав арешт на цей кредит.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші