Росія пропонує Україні знижку на газ

Прем'єр Росії Дмитро Медведєв підписав постанову про розмір мита під час постачання газу в Україну на перший квартал 2016 року
Depo.Гроші
1 січня 2016 17:53
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться на офіційному сайті правової інформації, повідомляє depo.ua із посиланням на "Українську правду".

Згідно з постановою, за раніше оголошеною інформацією, що контрактна ціна на перший квартал становитиме $230 за тис. кубометрів, передбачається, що розмір знижки до контрактної ціни (встановлюється на розмір експортного мита) становитиме $51,2 за тис. кубометрів. Відповідно, пропонована ціна - близько $178,7 за тис. кубометрів.
Раніше міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин говорив, що Україна готова закуповувати газ у Росії в першому кварталі 2016 року тільки за умови зниження ціни до рівня менше за $200 за 1 тис. куб. м.
"Росіяни розуміють, що для того, щоб бути конкурентними їм необхідно знижувати ціну до рівня менше за $200 і йдеться не про якісь знижки, а просто про ринкову кон'юнктуру", - сказав він.
Російська сторона встановлює ціну для "Нафтогазу України" шляхом надання знижки за рахунок спеціального мита, орієнтуючись на спотові ціни на газ в Європі. Наразі форвардні контракти на перший квартал на європейських хабах торгуються на рівні $170 за 1 тис. кубометрів.
Раніше "Газпром" попросив у "Нафтогазу України" гарантійний лист із зобов'язаннями щодо обсягу відбору газу в першому кварталі.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші