Росія перестане завозити скраплений газ в Україну

Федеральна служба з технічного та експортного контролю (ФСТЕК) Росії може зупинити експортні поставки скрапленого газу з Росії в Україну
Depo.Гроші
14 вересня 2016 12:22
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє OilNews із посиланням на джерела серед російських постачальників ЗВГ, передає depo.ua.

"Рішення, аналогічне з припиненням поставок ДТ в Україні, в найближчі дні має бути представлено російським експортерам зрідженого газу. Причини введення і терміни дії обмежень поки не відомі", - зазначають джерела.

На частку РФ припадає 51% всього наповнення українського ринку газом.

У той же час з липня спостерігається істотний дефіцит ресурсу на українському ринку, викликаний перебоями в поставках скрапленого газу з РФ. Через це українські оператори в серпні поставляли ЗВГ з Литви та Італії.

На сьогодні вартість оптових партій ЗВГ зросла на 9 400 грн - до 21 400 грн / т, в порівнянні в 12 000 грн / т на початку липня.

На думку одного з операторів українського ринку, припинення поставок російського ресурсу викличе додаткове зростання цент на ЗВГ.

"У той же час, сьогодні ціна на російсько-українському кордоні близька до ціни альтернативних напрямків. Якщо зупинка відбудеться на Сході, то з великою ймовірністю почнуться поставки морським транспортом через перевалки в Одеській області", - заявило джерело.

Нагадаємо, поставки російського дизельного палива в Україну з 9 вересня були зупинені у зв'язку з рішенням Федеральної служби з технічного та експортного контролю (ФСТЕК) РФ обнулити більшість раніше виданих дозволів експортерам.

 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші