Росія озвучила ціну на газ для України

Контрактна ціна на російський газ для України в другому кварталі 2016 року складе, як і раніше, $177 за тисячу кубометрів
Depo.Гроші
9 червня 2016 09:49
ФОТО: depo.ua

Про це заявив журналістам глава Міненерго Росії Олександр Новак, передає depo.ua з посиланням на російський "Інтерфакс".

"У нас завжди була позиція, що ніяких змін до контракту не може бути до кінця 2019 року. Що стосується поставок газу в Україну, ціни, які діють на сьогоднішній день, набагато більш комфортні, ніж ті ціни, які є на споті на європейських газових хабах. Другий квартал (розрахункова контрактна ціна без знижки) - $177 за тис. кубометрів", - сказав Новак.

Він назвав цю ціну абсолютно ринковою.

При цьому російський міністр зазначив, що актуальним залишається питання наявності в України коштів на закупівлю газу.

"Це найголовніше питання - чи є у "Нафтогазу" грошові кошти. Як ми бачимо і чуємо, вони намагаються отримати кредит міжнародних фінансових організацій, і наскільки ми розуміємо, вони готові закуповувати. А якщо цих коштів поки не знайдено, можна вести будь-які діалоги, вкидати інформацію в ЗМІ і так далі", - зазначив Новак.

Він заявив, що поки російська сторона не готова обговорювати знижку на газ. "Я не готовий це обговорювати в принципі. Тому що ми в даний час не знаємо, яка буде ціна складатися на третій квартал. Ще рано про це говорити. Зазвичай це в другій половині третього місяця поточного кварталу", - зазначив Новак.

Нагадаємо, раніше НАК "Нафтогаз України" направив російському "Газпрому" лист з пропозиціями щодо поставок газу в поточному році. Українська компанія пропонує підписати доповнення до діючого контракту на закупівлю газу від 2009 року, яким має бути скасовано умову "бери або плати".

Також українська сторона хоче отримати гарантії того, що передоплата за газ буде використовуватися лише для майбутніх поставок, але не в якості плати за газ, який "Газпром" нібито постачав на окуповані території Донбасу або як погашення боргів.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.