Росія не зробила нічого, щоб ПАРЄ скасувала санкції проти неї , – МЗС Польщі


Росія не зробила нічого, щоб санкції проти неї в ПАРЄ було скасовано, і такі дії, як безумовне поновлення прав російської делегації в ПАРЄ, не є ефективними

Про це заявив заступник глави МЗС Польщі Шимон Шинковський вел Сеньк в ефірі польського телеканалу TVP.INFO, передає Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Я хотів би помилятися, але ми спостерігаємо за діями Росії упродовж останніх 10-15 років і знаємо, що немає достатньо свідчень ефективності таких методів щодо Росії", – наголосив Шинковський вел Сеньк.

Як він нагадав, члени польської делегації в ПАРЄ констатували: нічого не змінилося щодо порушення міжнародного права Росією у Криму, що було основною причиною призупинення участі РФ у ПАРЄ.

"Оскільки нічого не змінилося, то й скасування санкцій не мало бути", – наголосив заступник глави МЗС РП.

На його переконання, сподівання на те, що поновлення права голосу Росії в ПАРЄ приведе до завершення її агресії в Україні й що Росія поверне Крим Україні, є безпідставними.

Водночас, член польської делегації в ПАРЄ Влодзімєж Бернацький у коментарі РАР зазначив, що делегації Польщі та ряду інших країн, які на знак протесту проти повернення права голосу Росії залишили Страсбург, таким чином дають собі і Раді Європи час до жовтня на проведення консультацій і аналізу ситуації.

"Це час до найближчої сесії, коли ми представимо нашу можливу програму дій", – заявив Бернацький.

Довідка: У ніч на 25 червня ПАРЄ проголосувала за зняття санкцій з Росії і повернення російської делегації у склад організації.

За резолюцію проголосували 118 депутатів, 62 – проти, 10 – утрималися. Важливо, що рішення, схвалене у Страсбурзі, принципово змінює санкційний механізм.

В українському МЗС резолюцію ПАРЄ назвали неприпустимою поступкою Росії.

 У Франції люди влаштували протест через повернення Росії до ПАРЄ.

Водночас Російська делегація подала заявку на підтвердження своїх повноважень в ПАРЄ.

Тоді українська делегація у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) офіційно оголосила про рішення зупинити роботу в Асамблеї на знак протесту проти повернення делегації Росії.

Також Україна відкликала постійного представника України в Раді Європи Дмитра Кулебу для консультацій.

26 червня хорватка Марія Пейчинович-Бурич обрана генеральним секретарем Ради Європи в першому раунді

Голова комітету у міжнародних справах Державної думи РФ Леонід Слуцький програв у другому турі виборів на посаду віцепрезидента Парламентської асамблеї Ради Європи, навіть не маючи конкурентів.

26 червня, моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи не підтримав поправки до проекту резолюції про затвердження повноважень делегації Росії, які передбачали санкції.

Читайте також: Росію повернули в ПАРЄ. Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна