Росія не буде відключати Україні газ через енергоблокаду Криму, - Новак

Росія ні в якому разі не буде відключати Україні газ
Depo.Гроші
6 грудня 2015 23:08
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністр енергетики Росії Олександр Новак, передає depo.ua з посиланням на РБК.

Він пояснив, що Росія не буде цього робити, оскільки не має наміру піддавати ризикам транзит газу до Європи. Міністр нагадав, що сьогодні постачання газу до України врегульовані тим протоколом, який був підписаний в жовтні цього року на півріччя.

"Ми живемо в межах тих контрактів, які підписані на період до кінця 2019 року і щодо поставок газу, і транзиту газу. Вважаю, що в рамках цих контрактів нам потрібно продовжувати цю взаємодію, тому що ми все-таки є надійним постачальником газу для європейських споживачів", — сказав він, зазначивши, що "ця надійність підтверджена багатьма десятиліттями роботи".

Він також відкинув ймовірність того, що Москва може перекрити газ Україні у відповідь на підрив ЛЕП для Криму.

"У жодному разі нам не можна ставити під сумнів надійність і гарантованість наших поставок для наших європейських споживачів у першу чергу", — пояснив Новак.

Нагадаємо, народний депутат, голова Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров заявив, що учасники блокади дозволять частково відновити електропостачання Криму.

Нагадаємо, що після підриву в ніч на 22 листопада ЛЕП до Криму на півострові гострий дефіціт електроенергії, хоча 2 грудня президент Росії Володимир Путін особисто "вмикав" першу нитку так званого енергомосту з Кубані в Крим