Росія "націоналізувала" майже три сотні військових містечок в Криму

Російське Міноборони за рік після анексії Криму перевело у власність 275 військових містечок Севастополя, ще 247 – планує отримати в найближчий час від Криму
Depo.Гроші
31 березня 2015 10:17
ФОТО: depo.ua

Про це розповів глава департаменту майнових відносин Міноборони Росії Дмитро Куракін, передає depo.ua з посиланням на "Комерсант".

"Ми стали першої федеральної структурою, яка не просто почала передачу у федеральну власність майна в Криму та Севастополі, а й отримала конкретний результат. Севастополь уже передав Росії в особі Міноборони у власність 275 містечок і 102 електричні мережі - це найбільше енергетичне підприємство, що постачає не тільки Севастополь і його околиці, а й інші райони півострова.

Найближчим часом 247 військових містечок передасть Крим", - розповів чиновник.

Куракін пояснив, що раніше Чорноморському флоту РФ на підставі угоди між Росією і Україною все майно належало на правах оренди. Без узгодження з Україною нічого з цими активами зробити було не можна: ні провести капітальний ремонт, ні знести старий будинок.

Після анексії Криму відомство відрядив велику групу фахівців, яка три місяці проводила інвентаризацію військового майна.

"Це майже 9 тис. об'єктів нерухомості, 650 військових містечок, більше 78 тис. гектарів землі - усім цим на території України управляли чотири квартирно-експлуатаційні частини (КЕЧ), над якими було одне квартирно-експлуатаційне управління. Ніхто не знав, що робити з цими структурами, кому вони підкоряються, чиї накази виконують", - сказав глава департаменту.

Він уточнив, що після анексії півострова об'єкти "були взяті під охорону", співробітники КЕЧ після ретельної перевірки переходили на спеціально створені в штабі Чорноморського флоту штатні посади.