Росія може заборонити реекспорт овочів і фруктів через ЄС

Россільгоспнагляд може заборонити реекспорт овочів і фруктів через Євросоюз
Depo.Гроші
6 червня 2016 21:32
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила заступник керівника Россільгоспнагляду Юлія Швабаускене, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс".

"Можемо заборонити реекспорт овочів і фруктів через країни ЄС, так як підозрюємо їх у тому, що вони сприяють постачання санкційної продукції під виглядом продукції з африканських країн", - заявила вона.

За її словами, підозра у Россільгоспнагляду викликає продукція, яка йде в супроводі фітосанітарних сертифікатів Беніну, Ємену, Гвінеї-Бісау, Нігерії, Буркіна-Фасо. Є питання у Россільгоспнагляду до Камеруну, Демократичної Республіки Конго, Мозамбику і ряду інших країн. Ця продукція надходить з Голландії і Бельгії через Білорусію.

"У нас немає документального підтвердження переміщення цих вантажів, немає відомостей про те, що їх, наприклад, перевозили автомобілями, тому є підозри, що переміщуються тільки папери, а вантажі йдуть з санкционных країн, - сказала вона. - Можна, наприклад, взяти вантаж з Польщі і відправити його з сертифікатом, припустимо, Камеруну". За її словами, підозру посилює те, що всередині ЄС вантажі переміщаються без фітосанітарних сертифікатів.

Швабаускене повідомила, що Россільгоспнагляд буде запитувати переговори з європейськими колегами, щоб обговорити ситуацію, що склалася. Вона не виключила, що Россільгоспнагляд буде наполягати на укладенні додаткової угоди з ЄС, яке б підтверджувало переміщення вантажів з країн, в тому числі і африканських, на які не поширюється російське продэмбарго.

Крім того, це питання у вівторок буде обговорено з головою державної інспекції з насінництва та карантину рослин Білорусі Олександром Піскуном. Це пов'язано з тим, що через Білорусію йдуть основні потоки реекспортної продукції.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші