Росія хоче задобрити Іран 5-мільярдним кредитом

Росія розглядає заявку Ірану на кредит в $5 млрд на спільні інфраструктурні проекти в країні, яка чекає зняття західних санкцій і виступила союзником Кремля в Сирії
Depo.Гроші
22 жовтня 2015 09:34
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністра енергетики Росії Олександр Новак, передає depo.ua з посиланням на Reuters.

"Російська сторона розглядає заявку Ірану на отримання кредиту на $5 млрд під будівництво російськими компаніями інфраструктурних об'єктів, об'єктів транспорту, геологорозвідувальних проектів та інших", - сказав міністр.

Російська делегація, до якої увійшли Новак та представники російських нафтогазових і електроенергетичних компаній, в середу перебувають в іранській столиці. Новак зустрівся з міністром нафти Ірану Намдаром Зангане і міністром енергетики Хамідом Чітчіяном.

Раніше Москва повідомляла, що вивчає співпрацю з Іраном у розвідці та видобутку корисних копалин, модернізації теплоелектростанцій, поставки російського обладнання і технологій у сферах зв'язку, космосу, транспорту, в тому числі морського, а також у будівництві залізничної інфраструктури. Обговорювалося питання створення спільного російсько-іранського банку.

Влітку Росія, США, Велика Британія, Франція, Німеччина і Китай досягли довгоочікуваної угоди з Іраном про припинення його ядерної програми в обмін на зняття санкцій. Це може дати стимули економічному розвитку країни та Близького Сходу в цілому і помітно збільшити постачання нафти на світовий ринок.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші