Росія хоче трубопровід для експорту аміаку в обхід України

"Тольяттіазот" (ТоАЗ), найбільший російський виробник аміаку, планує побудувати трубопровід для експорту аміаку, минаючи територію України
Depo.Гроші
10 червня 2016 23:29
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила прес-служба підприємства, передає depo.ua з посиланням на "Прайм".

ТоАЗ планує спроектувати відгалуження від трубопроводу Тольятті-Одеса в Воронезькій області в напрямку порту Тамань в Темрюкському районі Краснодарського краю. Вартість проекту представники компанії не уточнили.

Раніше губернатор Самарської області Микола Меркушкин повідомив журналістам, що тема будівництва цього об'єкта обговорювалася на зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним.

За словами Меркушина, Путін дав доручення розглянути можливий варіант реалізації цього проекту.

За його словами, в цьому і минулому році, завод на час припиняв роботу.

Він зазначає, що одна з причин - недомовленість з українською стороною, через що, за його словами, за два роки ціна перекачування збільшилася більш ніж в три рази.

При цьому, через високу вартість нового проекту компанія поки зосередиться на будівництві перевантажувального комплексу аміаку і карбаміду в порту Тамань з використанням наявної інфраструктури.

"Тольяттіазот" - найбільший російський виробник аміаку, мінеральних добрив, метанолу та продуктів його переробки. За даними компанії, завод експортував в 2015 р аміак в 17 країн світу.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші