Росія хоче протягнути "Турецький потік" до Австрії

Угорщина, Сербія, Македонія і Греція обговорюють можливість продовження "Турецького потоку" від Туреччини до Австрії. Йдеться про газопровід Tesla довжиною близько 1300-1400 км, який можуть запустити в 2019 р
Depo.Гроші
19 серпня 2015 06:48
ФОТО: depo.ua

У вересні глави МЗС Угорщини, Сербії, Македонії та Греції зустрінуться і, можливо, підпишуть меморандум про будівництво газопроводу від Туреччини до Австрії, передає depo.ua з посиланням на "Ведомости".

Як розповів виданню один з учасників проекту, перше засідання робочої групи проекту вже відбулося 25 червня.

У випадку, якщо сторони домовляться, газопровід Tesla потужністю 27 млрд куб. м і протяжністю 1300-1400 км буде запущений в 2019 році. Попередня вартість проекту оцінюється в € 4-5 млрд.

На майбутній зустрічі планується прийняти рішення про підготовку техніко-економічного обґрунтування. Цю інформацію підтвердив представник угорської газової компанії FGSZ, яка відповідатиме за газопровід на території Угорщини. Остаточне інвестиційне рішення планується прийняти в першому кварталі 2016 року, а почати будівництво - у першому кварталі 2017 року.

Проект передано на розгляд до Європейської мережі системних операторів передачі газу (ENTSOG) для отримання статусу проекту громадського інтересу. Представник мережі підтвердив цю інформацію. Поки відповідного статусу у проекту немає.

Представник МЗС Угорщини розповів виданню, що за планом в Tesla буде надходити газ не тільки з "Турецького потоку", але й з газопроводу TANAP і що Tesla зможе працювати і в реверсному режимі.

Представник "Газпрому" відмовився від коментарів. Представники МЗС Греції, Македонії та Сербії, а також представники їхніх газових компаній DESFA (Греція), GA-MA Skopje (Македонія) і "Србіягаз" (Сербія), які відповідають за Tesla у своїх країнах, не відповіли на запити видання.

Більше новин економіки читайте в розділі Гроші. depo.ua.