Росія хоче продати японцям свої нафтогазові проекти

Росія готова запропонувати японським компаніям контрольні пакети акцій у великих проектах з видобутку нафти і газу
Depo.Гроші
22 лютого 2016 07:50
ФОТО: depo.ua

Про це заявив віце-прем'єр Росії Аркадій Дворкович в інтерв'ю іспанській газеті Nikkei, передає depo.ua.

Видання зазначає, що довгий час Росія майже не дозволяла подібного іноземного капіталу, вважаючи такі проекти стратегічно важливими. Але після санкцій західних країн Росія стала відкрито залучати таким чином інвесторів з Китаю. Тепер же з такою пропозицією вона виступила і до Японії, підкреслює газета.

Дворкович сказав, що Росія готова запропонувати контрольні пакети акцій у великих нафтогазових проектах японським інвесторам, "у яких є готові плани стратегічного розвитку".

За словами російського віце-прем'єра, незважаючи на санкції, Росія "дуже конструктивно співпрацює з японськими компаніями", що, на думку Дворковича, "створює хорошу обстановку для політичного діалогу".

За даними Nikkei, Росія також може бути зацікавлена ​​в такому кроці з метою захисту від надлишкової економічної залежності від Китаю.

Віце-прем'єр не виключив можливості участі японських компаній в спільному економічному розвитку Курильських островів. За його словами, скоро там готується створення економічної зони нового типу.

Говорячи про можливий візит президента Росії Володимира Путіна в Японію, Дворкович зазначив, що для його організації "необхідно підготувати пакет значущих угод" з економічного співробітництва.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.