Росія хоче офіційно заборонити стягувати банківські борги з кримчан

Державна Дума Росії 15 травня планує розглянути законопроект про введення в окупованому Криму мораторію на банківську та іншу супутню діяльність юридичних осіб-резидентів України
Depo.Гроші
27 квітня 2015 10:29
ФОТО: depo.ua

На сайті Думи йдеться, що комітет з фінансового ринку схвалив документ і запропонував прийняти його до розгляду, передає depo.ua з посиланням на "Новини Криму".

Так, законопроектом пропонується ввести мораторій на банківську (фінансову) і супутню, в тому числі колекторську діяльність юридичних осіб-резидентів України, що не мають ліцензії Банку Росії і зареєстрованих в анексованому Криму до його приєднання до РФ, а також на діяльність фізичних і юридичних осіб, що діють в їхніх інтересах. Мораторій вводиться також на укладання та держреєстрацію будь-яких цивільно-правових угод даних осіб із юридичними особами-резидентами Росії.

Крім того, документом пропонується поширити на виконання територіальними органами Федеральної служби судових приставів Росії судових рішень, винесених до 18 березня 2014 року українськими судами на користь українських банків і інших фінансових організацій, що працювали в анексованому Криму до зазначеної дати. Це дозволить призупинити стягнення боргів кримчан на користь українських банків.

Згідно з документом, для припинення дії мораторію прокурори окупованих Криму та Севастополя повинні звернутися в суд. Підставою для такого звернення є отримання українським банком та іншою фінансовою організацією ліцензії Банку Росії і виконання ними усіх своїх зобов'язань перед кримськими клієнтами - фізичними та юридичними особами.