Росія готова до переговорів щодо реструктуризації "боргу Януковича", якщо їх підтримає МВФ

Росія готова обговорити з Україною свої пропозиції щодо реструктуризації її боргу на $3 млрд, якщо вони будуть підтримані МВФ
Depo.Гроші
18 листопада 2015 17:24
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив глава Мінфіну Росії Антон Силуанов, передає depo.ua з посиланням на ПРАЙМ.

"Ми направили всі пропозиції в МВФ. Оскільки МВФ формує програму допомоги Україні і оскільки ми говоримо про реструктуризацію, то питання про додаткове обсязі фінансуванні має вирішуватися через програму. Це раз. І через акціонерів фонду - це два", - сказав Силуанов журналістам.

"Нам важливо розуміння цих пропозицій з боку МВФ, ключових акціонерів і, звичайно, України", - додав він.

"Якщо наша пропозиція буде сприйнята позитивно МВФ,  безумовно будемо зустрічатися з українськими колегами", - сказав він.

При цьому міністр підкреслив, що борг України перед Росією є суверенною і питання про його реструктуризації не може розглядатися в одному ряду з комерційним боргом.

"Ми завжди говорили, що неможливо ставити в один ряд офіційних кредиторів та комерційних кредиторів. Тому що комерційні кредитори могли придбати папери на ринку з дисконтом, вони могли за півціни їх придбати і ще й заробити на реструктуризації. Ми ж, навпаки, дали гроші на неринкових умовах, набагато нижче за ринок ", - сказав Силуанов.

Умови реструктуризації Мінфін РФ має намір обговорювати як з акціонерами МВФ, так і з колегами з України. У числі переговорних моментів, які ще належить вирішувати, за словами Силуанова - питання про нарахування купона за користування боргом у разі розстрочки платежу. Поки ніяких рішень про можливі подальші переговорах з обов'язку України перед РФ немає, повідомив Силуанов.

У понеділок, 16 листопада, президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія пропонує Україні погашати борг у 3 млрд доларів по 1 млрд в 2016-2018 роках замість грудня 2015.

Раніше приватні кредитори домовилися про списання 20% і відстрочення початку погашення боргів на 4 роки.

Нагадаємо, що Росія готова дозволити Україні не платити за боргом в цьому році.

Зазначимо, що в грудні 2013 року при президентові Віктору Януковичу Україна отримала від Росії кредит в 3 млрд доларів. Зараз Київ наполягає на визнанні боргу комерційним з його подальшою реструктуризацією та списання частини заборгованості. Росія, у свою чергу, вимагала погасити кредит в грудні 2015 року.

Більше новин економіки читайте на Depo.Гроші