Путін домовився з ОПЕК, що залишиться в дупі

Рішення про збереження видобутку нафти на рівні 11 січня – це консервація наявної ціни, подальше зниження якої не вигідне вже й саудитам

Журналіст відділу «Світ»
Путін домовився з ОПЕК, що залишиться в…

Міністр енергетики Росії Олександр Новак і міністр нафти Саудівської Аравії Алі аль-Наїмі домовилися заморозити нафтовидобування на рівні 11 січня. До них приєдналась Венесуела, а стежити за виконанням угоди буде Катар.

Все це можна було б розцінювати як помітну перемогу нафтовидобувників у їх непростій війні з підступними цінами – якби не один простий факт. Навіть січневий рівень видобутку був істотно вищим, ніж міг спожити ринок. Тому ціна істотно рости не буде. І її наявний рівень, схоже, цілком задовольняє країни Перської затоки. Але що Ер-Ріяду добре, то Москві... Втім, не будемо надміру оптимістичними.

При тому видобуток – і експорт – нафти Іраном буде стрімко рости. Намір довести свій експорт до мільйона баррелів щоденно спраглий до грошей Тегеран задекларував ще перед зняттям санкцій, і від наміру відмовлятись не збирається. Ні дружба з Росією, ні, тим паче, якісь там рішення саудитів тому не завадять.

Звичайно, чутки про домовленість Росії з Саудівською Аравією викличуть короткочасне подорожчання нафти. Можливо, ціна в якийсь момент навіть повернеться до 40 – щоб за тиждень-другий повернутись до околиць цифри 30. Що, втім, ніяк не вплине на довготерміновий – чи навіть середньостроковий прогноз, який цілком залежить від пожвавлення в світовій, і, в першу чергу, китайській економіці.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme