Росія до кінця року надрукує трильйон додаткових рублів

Банк Росії заявив про намір провести сезонну емісію рублевих купюр в обсязі 1 трлн руб
Depo.Гроші
13 листопада 2015 09:07
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на РБК.

"Частка готівки в російській економіці складає 78,6%, - цитує слова першого заступника голови ЦБ Георгія Лунтовського агентство. - У грудні ми очікуємо зростання готівки. Нас очікує емісія близько 1 трлн руб".

Прес-служба Банку Росії заявила, що йдеться про сезонне збільшенні обсягу готівки в обігу, яке традиційно спостерігається в кінці року.

За даними ЦБ, на 1 жовтня обсяг готівки в Росії перевищував 6,7 трлн руб., грошова маса становила 32,95 трлн руб, знизившись у порівнянні з попереднім місяцем на 0,2%.

"Зростання грошової маси в грудні відбувається традиційно щороку, це пов'язано з підвищеною потребою компаній в рублях і зростанням витрат бюджету", - говорить керуючий директор Sberbank CIB Євген Гавриленков. Він зазначає, що в січні відбувається зворотний процес - грошова маса скорочується. "Населення активно витрачає гроші, компаніям потрібно платити податки", - пояснює він. За словами Гавриленкова, такі коливання грошової маси впливають на рівень інфляції на початку року, але вони не настільки істотні, як підвищення тарифів або індексація зарплат і пенсій.

Більше новин економіки читайте на Depo.Гроші.