Росія надала Україні знижку на газ тільки на три місяці

Росія дала Україні знижку на газ тільки на три місяці, оскільки є ризики подальшого зниження нафтових цін
Depo.Гроші
8 квітня 2015 19:29
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив глава "Газпрому" Олексій Міллер на зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним, повідомляє depo.ua з посиланням на РІА "Новини".

"З 1 квітня діє нова ціна на поставки російського газу - 247,18 долара. Ця ціна з урахуванням знижки, яку надав уряд РФ за рахунок мита. Рішення прийнято строком на три місяці, хоча Україна зверталася з проханням надати знижку на більш тривалий період . Але рішення про термін тримісячному пов'язано з тим, що в даний час спостерігається дуже висока волатильність на ринку газу", - сказав Міллер.

"Ми розуміємо, що ті тенденції, які на сьогоднішній день на нафтовому ринку складаються, вони можуть різко змінитися і можуть ще більше посилитися, з точки зору зниження, ці ризики існують. Тому рішення, який розмір знижки ... може бути прийнято тільки в прив'язці до реального рівня ціни, яка буде складатися через квартал", - додав глава "Газпрому".

У свою чергу Путін наголосив, що потрібно піти назустріч Україні в питанні штрафів за недобір газу.

"Потрібно піти назустріч України в питанні штрафів за недобір газу за правилом "бери або плати",- сказав він на зустрічі з главою "Газпрому" Олексієм Міллером.

Нагадаємо, 1 квітня компанія "Нафтогаз України" і російський "Газпром" підписали додаткову угоду, за якою продовжили дію всіх умов, узгоджених у відповідності з "зимовим пакетом" на другий квартал. Сторони підтвердили ціну в розмірі 248 доларів за тис. куб. м.