Росія чекає на спустошення грошових резервів у 2017 році

Економіка Росії зможе відновитися до рівня минулого року тільки до 2018, але навіть через три роки доходи населення залишаться нижче рівня 2014-го
Depo.Гроші
8 жовтня 2015 09:50
ФОТО: depo.ua

Такі дані містяться в макроекономічному прогнозі Мінекономрозвитку Росії, який сьогодні буде розглянуто на засіданні російського уряду разом з проектом бюджету, передає depo.ua з посиланням на "Ведомости".

Згідно з прогнозом, Росія сподівається, що за 2016-2018 рр. економіка країни адаптується до низьких цін на нафту, а також до санкцій і пов'язаними з ними обмеженнями інвестиційного імпорту, що дозволить знизити витрати. При цьому частка країни у світовій економіці продовжить скорочуватися.

З 2017 року основним джерелом економічного зростання стане споживчий попит, очікує Мінекономрозвитку Росії. Проте темпи його зростання будуть невеликі: автори прогнозу виходять зі збереження жорсткої бюджетної політики щодо соціальних витрат.

Найдовше вплив кризи буде позначатися на бюджеті, що отримав велику пробоїну від падіння нафтових цін. Зниження нафтогазових доходів не компенсується зростанням ненафтогазових, обидві частини по відношенню до ВВП знижуються, тому вихід тільки у скороченні видатків: резервного фонду для фінансування дефіциту вистачить ще на два роки, вважає Мінекономрозвитку Росії, в 2017 р його буде вичерпано.

Більше новин читайте на Гроші.depo.ua