Росія будуватиме "Турецький потік", не питаючи згоди у Європи

"Газпром" будуватиме "Турецький потік" без обговорення його з Європейським союзом. Після 2019 року по ньому піде газ, який зараз Європа отримує транзитом через Україну

Росія будуватиме "Турецький потік", не п…

"Турецький потік" [газопровід, який має замінити поставки російського газу до Європи через територію України] ми почнемо будувати, як тільки отримаємо всі узгодження. У нас немає необхідності його обговорювати з європейськими колегами", - заявив в кулуарах "Валдайського клубу" голова правління ВТ "Газпром" Олексій Міллер, передає depo.ua з посиланням на РБК.

У "Газпромі" готові будувати новий трубопровід без оглядки на готовність Південно-Східної та Центральної Європи прийняти це газ. "Побудуємо і будемо чекати [поки європейці проведуть газопроводи до хабу на турецько-грецькому кордоні]" - підкреслив Міллер. Терміни будівництва "Турецького потоку" він назвав "оптимістичними".

Про терміни будівництва згадав і міністр енергетики Олександр Новак, який також виступив на "Валдайському клубі".

"Щойно прозвучав виступ пана Міллера, який сказав, що транзитний контракт з Україною не буде продовжений після 2019 року. Тому зараз всі зусилля спрямовані на те, щоб реалізувати будівництво газотранспортної інфраструктури в Туреччину, на кордон Туреччини та Греції, і доставку споживачам Південно-Східної та Центральної Європи через цей маршрут", - так міністр відповів журналістам на запитання, чи є остаточним рішення про припинення транзиту через Україну після закінчення терміну діючого контракту.

Наприкінці 2014 Росія відмовилася від будівництва по дну Чорного моря газопроводу "Південний потік" потужністю 63 млрд куб. м. 1 грудня президент Росії Володимир Путін оголосив про відмову від проекту під час візиту до Туреччини. Скасування проекту пояснили неконструктивною позицією Єврокомісії і складнощами при будівництві газопроводу в Болгарії.

Трохи пізніше "Газпром" оголосив, що газопровід аналогічної потужності побудують по дну Чорного моря до кінця 2016 року, але він буде вести не в Болгарію, а в Туреччину, до хаба на турецько-грецькому кордоні. У цей хаб буде поставлятися близько 50 млрд куб. м газу. Будівництвом газопроводу буде займатися компанія "Газпром Русская".

Міністр енергетики Росії Олександр Новак заявив в інтерв'ю Reuters в березні, що наземні підключення до "Турецькому потоку" європейським країнам доведеться будувати за свій рахунок. Він додавав, що вартість будівництва по дну Чорного моря буде порівнянна з бюджетом "Південного потоку", тоді підводна частина проекту оцінювалася в € 17 млрд.

"Газпром" і турецька компанія Botas підписали меморандум про взаєморозуміння щодо будівництва газопроводу 1 грудня 2014, інших угод з будівництва труби поки немає.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme