Росії не подобаються пропозиції України щодо транзиту газу

Поточні пропозиції Нафтогазу України щодо фіксації обсягів і термінів майбутнього транзиту російського газу через українську ГТС суперечать третьому енергопакету ЄС

Про це заявив заступник міністра енергетики Росії Анатолій Яновський у четвер, 16 травня, повідомляє РИА Новости.

За його словами, домовитися за газовими контрактами, серед іншого, заважає і несправедливе, на думку Росії, рішення арбітражного суду в Стокгольмі.

"І що найцікавіше, пропозиції, які ми отримуємо від наших партнерів щодо цих консультацій, взагалі сам формат цих пропозицій, про фіксацію тих чи інших обсягів на той чи інший період часу викликає деяке здивування, оскільки їхній формат представляється діаметрально протилежним основним ідеологічним установкам третього енергетичного пакета ЄС, який вимагає розподіляти газотранспортні потужності за результатами відповідних аукціонів, в яких можуть брати участь всі зацікавлені особи, що визначає на власний розсуд, який обсяг потужності і на який термін їм потрібен", - сказав Яновський.

"Жодного такого аукціону на території України ніколи ще не оголошувалося і незрозуміло, чи буде оголошено найближчим часом", - додав він.

"Ми, звичайно, зацікавлені в подальшому використанні української газотранспортної системи, але на прийнятних для нас економічних умовах і в повній відповідності з нормами міжнародного права", - наголосив чиновник.

Нагадаємо, директор Нафтогазу України Юрій Вітренко повідомив, що на переговорах Газпрому буде запропоновано забронювати потужності для транзиту в середньому 60 мільярдів кубометрів газу на рік на термін приблизно 10 років.

27 квітня під час візиту в Пекін Путін заявив, що Україна залишиться без газу, якщо не буде російського транзиту.

Коболєв назвав ці слова "артпідготовкою" до переговорів щодо транзиту газу Україною.

НАК "Нафтогаз" готує газотранспортну систему України до ймовірного переривання транзиту газу в січні 2020 року.

Як відомо, 1 січня 2020 року завершується 10-річний транзитний контракт між НАК "Нафтогаз України" та російським "Газпромом".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна