Рівень тіньової економіки в Україні продовжує знижуватись

Рівень тіньової економіки у 2019 році склав 28% від обсягу офіційного валового внутрішнього продукту (ВВП) України, що на 3% менше за показник 2018 року
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на попередні розрахунки Мінекономіки.

У звіті зазначається, що продовжується тенденція щодо зниження рівня тіньової економіки.

Водночас, залишається неподоланою низка чинників, що стримують процеси детінізації економіки в Україні, серед яких фахівці міністерства виділяють:

1. Низький рівень захисту прав власності. Зокрема, відповідно до звіту про Глобальний індекс конкурентоспроможності 2019, ефективність державних та суспільних установ залишається одним з найбільших конкурентних "провалів" економіки України (104 місце серед 141 країни). За рівнем захисту прав власності у рейтингу ГІК 2019 Україна знаходиться на 128 місці; за рівнем захисту прав інтелектуальної власності – на 118 місці відповідно.

2. Недосконалість судової системи країни. Основними вадами визнаються недостатня інституційна спроможність та незалежність гілок судової системи, як наслідок, низький рівень суспільної довіри до неї. Зокрема, експерти рейтингу Глобального індексу конкурентоспроможності 2019 оцінили незалежність судової влади в Україні на рівні, що відповідає 105 місцю серед 141 країни, а ефективність правової системи в арбітражному врегулюванні - на рівні 103 місця відповідно.

3. Високий рівень корупції в країні. Експерти рейтингу "Індекс сприйняття корупції 2019" оцінили рівень корупції в Україні у 30 балів, що на 2 бали менше ніж у рейтингу 2018 року.

4. Збереження викликів забезпеченню стабільного функціонування фінансової системи країни. У кредитному портфелі банків значною залишається частка непрацюючих кредитів. Станом на 01.01.2020 частка непрацюючих кредитів у загальному обсязі кредитування становила 53,83% (станом на 01.01.2019 - 55,83%).

5. Наявність територій, непідконтрольних уряду, та як наслідок, зростання потенційних можливостей для виникнення нових схем контрабанди товарами.

Нагадаємо, з 28 квітня в Україні почав працювати так званий "закон про п'ять тисяч" і тепер українцям доводиться надавати документи при проведенні грошових переказів без відкриття рахунку більш ніж на п'ять тисяч гривень.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Гроші