Рівень еміграції наших співвітчизників до європейських держав зростає з кожним роком (ПРЕС-РЕЛІЗ)

З України емігрують працівники через підвищений рівень безробіття в державі та низькі зарплати. Ціни на харчування і житло, що постійно зростають,  призводять до пошуку кращого життя за кордоном. Однак, їдучи за кордон, людина ризикує потрапити на обман під час працевлаштування. Щоб уникнути неприємних ситуацій,  потрібно вміти вчасно розпізнати шахраїв

Пошуки, труднощі, сумніви

Переважно люди шукають підходящого роботодавця через кадрові агентства. Службовці окремих організацій часом поширюють неправдиву інформацію, намагаючись обдурити довірливого іммігранта. На цьому етапі необхідно ретельно вивчити посередника, який надає послуги. Звертаючись до організації, спочатку:
• ознайомтеся зі статутом;
• перевірте наявність сайту;
• почитайте відгуки в Інтернеті.

Через спеціальні сервіси встановіть юридичну особу. Якщо відмовляються від будь-яких пояснень, тоді це 100% контора-одноденка. Звичайне шахрайство.

Один з методів обману

Офіційний наймач оформляє робочу візу для запрошеного заздалегідь. Якщо кадровики стверджують, що дозвіл оформляють на місці після проходження стажування, не вірте. Це популярний спосіб виманювання валюти.

Приватнику вигідніше зробити запрошення фахівця до його приїзду, ніж займатися цими проблемами згодом. Якщо ви розпочнете свої обов'язки без відповідного дозволу, вам не виплатять зароблені кошти.

Не впіймайтесь на "вудку" шахраїв

Іноді "добрі дяді та тьоті" пропонують допомогти отримати дозвіл швидше. Це афера. Прискорити процес її видачі неможливо. Звичайне шахрайство для виманювання готівки. Вони максимум можуть допомогти зібрати і правильно підготувати заявку, не більше.

Правоохоронні органи попереджають – шахраї підробляють візи і вклеюють їх у закордонний паспорт. При проходженні прикордонного контролю, вам заборонять в'їзд на територію іноземної держави. Згодом доведеться доводити, що ви потерпілий.

Комісія агентам за працевлаштування

Іноді комісію платить зацікавлена особа, але частіше витрати лягають на іммігранта. Винагороду агенту виплачують одним зі способів:
1. Фіксованою сумою, коли контракт вже укладений.
2. Рівними частинами із заробітної плати.
3. Перед укладенням контракту.

Ви ризикуєте залишитися без місця та втратити гроші, якщо погоджуєтесь на оплату ще до офіційного працевлаштування та вступу в правові відносини з приватною особою.

Посвідчення особи тримаємо при собі

Ніколи не передавайте оригінал паспорта в руки іншим людям. Для оформлення або реєстрації в міграційній службі потрібні тільки копії. Оригінал необхідний в деяких інстанціях, але забирати його не мають права.
Коли мова піде про підписання угоди, перекладіть її на вашу рідну мову й завірте у нотаріуса. Покажіть її досвідченому юристу, щоб запобігти неточностям чи неправильним формулюванням. Це дозволить бути більш впевненим, якщо доведеться відстоювати власні інтереси в суді.

Особливості шахрайства відділами кадрів

На сайтах нерідко публікують вакансії з ідеальними умовами. Треба обережно ставитися до таких пропозицій. Нерезидентів фахівців приймають до себе, якщо:
• потрібна дешева робоча сила;
• здобувач з висококваліфікований і має досвід;
• кандидат є представником рідкісної професії.

Об'єктивно оцінюйте свої можливості. Якщо вам пропонують занадто високу зарплату, але не вимагають профільної освіти – це привід для хвилювання. Краще заздалегідь зібрати відомості про наймача і почитати відгуки колишніх співробітників. Подивіться чорні списки компаній.

Шахрайство роботодавців, варіанти, способи

Від запрошеного починають вимагати виконання чужих обов'язків, які попередньо не входили до переліку. У практиці таких випадків дуже багато. Яскравим прикладом обману роботодавцем працівника є ситуація, коли будівельник влаштувався на профільну вакансію, але його змушують працювати вантажником.

Схожі дії роботодавця вважаються шахрайством. Щоб не допустити погіршення до себе ставлення, уважно читайте договір. Якщо роботодавець погрожуватиме звільненням, скаржтеся в місцевий орган з охорони праці. На Заході ретельно стежать за дотриманням прав робочих.

Види шахрайства

У шахраїв передбачені різні шахрайські схеми. Фірми-одноденки, що часто підробляють запрошення. З цією "липою" ви нічого не здобудете.

Аферисти завжди просять винагороду завчасно. В організації має бути укладена угода з закордонним роботодавцем і дозвіл на запрошення іноземних громадян, який видається федеральною міграційною службою. У територіальному відділенні державного відомства уточніть дані про фірму.

Недобросовісні рекрутингові агентства відправляють бажаючих в країну за туристичною або студентською візою. Погодившись на таке, ви практично не будете мати ніяких прав. Пройдисвіт отримає свої відсотки і сховається. Нормальний роботодавець не буде брати до штату людину без дозволу. Законодавство на Заході суворо ставиться до міграційних питань.

Підводні камені

У кожної держави власні закони. У деяких державах, роботодавці підписують особливі угоди. Вони передбачають виконання фіксованого обсягу робіт у зазначений термін. Плата за них відбувається після завершення угоди. Підписуючи такий документ, ви добровільно відмовляєтеся від плати за понаднормові години. Режим праці й відпочинку дотримуватися не буде. Оплату лікарняного листа також не передбачено. Ви не висловите претензії компанії, що найняла вас. Роботодавці активно використовують такий прийом, щоб змусити робітника працювати з повною віддачею.

Підведемо підсумки

Щоб не потрапити до рук аферистів, уважно перевіряйте їх дані й прямого роботодавця. Інформацію ви можете отримати з державного реєстру юридичних осіб. Знаходьте в Інтернеті відгуки інших претендентів. Розпитайте на тематичних форумах і блогах. Чим більше відомостей ви маєте, тим менше шансів стати жертвою шахраїв. Не віддавайте паспорт роботодавцю або посередникам. Про всяк випадок зробіть копію і завірте її в нотаріуса.

Не вносьте попередню плату за працевлаштування – залишитеся без грошей у чужій країні. Вивчайте законодавство держави, в якій плануєте жити. Не пошкодуйте коштів на послуги досвідченого юриста. Варто уникати вакансій, якщо оплата за виконання певної роботи завищена. Окремо зверніть увагу на дотримання чіткого режиму праці й відпочинку в майбутньому. Успіхів!

За матеріалами https://www.eurabota.ua/

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme