UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Рішення суду щодо "Приватбанку" ускладнює співпрацю з МВФ, Світовим банком та ЄБРР, - НБУ

Рішення окружного адміністративного суду щодо визнання незаконною націоналізацію "Приватбанку" творює правову невизначеність і ускладнює співпрацю із міжнародними фінансовими організаціями

Про це йдеться у заяві Національного банку України, передає Depo.ua.

Зазначаєтьчя, що після рішення суду ситуація залишається спокійною та контрольованою.

"Водночас, відповідне рішення суду створює правову невизначеність, а отже, і потенційні ризики для фінансової стабільності в Україні у майбутньому. Це рішення суду також ускладнює співпрацю із міжнародними фінансовими організаціями, зокрема МВФ, Світовим банком та ЄБРР, а також захист інтересів держави у судових процесах в інших юрисдикціях щодо відшкодування збитків, завданих банку та державі колишніми власниками "Приватбанку", – повідомили у регулятора.

Було також заявлено, що Національний банк, Міністерство фінансів та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб будуть домагатися максимальної відкритості та прозорості процесу оскарження рішення суду, оскільки суспільний інтерес до цього питання переважає необхідність збереження банківської таємниці.

Окрім того, Національний банк та Міністерство фінансів заявили про намір ініціювати зняття грифу "банківська таємниця" з інформації, що стосується непрацюючих кредитів (NPLs), а також операцій, що призвели до появи непрацюючих кредитів у державних банках, зокрема, через внесення змін до відповідних законів.

Нагадаємо, 18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом колишнього співвласника "ПриватБанку" Ігоря Коломойського ухвалив рішення, яким встановив процедуру виведення неплатоспроможного ПАТ КБ "Приватбанк" з ринку за участю держави, такою, що порушує норми чинного законодавства.

Нацбанк оскаржить рішення суду про незаконністи націоналізації "Приватбанку"

У Приватбанку заявили, що визнання процедури націоналізації банку незаконною поки щоніяк не вплине на його роботу

8 квітня Коломойський заявив, що йому не потрібен сам Приватбанк. Але потрібні гроші - 2 млрд доларів комппенсаціі за капітал, який там був під час націоналізації.

15 квітня президент Петро Порошенко заявив, що був шокований вимогою про 2 млрд доларів компенсації за Приватбанк. За його словами, можливе повернення націоналізованого банку екс-власнику "викличе глибоку кризу у співпраці з МВФ".

Довідка: 18 грудня 2016 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про входження держави в капітал "Приватбанку".

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а "Приватбанк" був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати "Приватбанк" ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - в грудні.

16 січня 2018 року детективна агенція Kroll за підсумками аудиту "ПриватБанку" підтвердила, що фінустанова до її націоналізації в кінці 2016-го року була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків мінімум в 5,5 млрд доларів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme