Ринок праці напередодні осені

Кінець літа – період традиційного затишшя перед початком нового бізнес-сезону
Depo.Гроші
1 вересня 2016 13:11
ФОТО: depo.ua

Стан ринку праці у серпні лише підтверджує цю тенденцію.

За даними Міжнародного кадрового порталу hh.ua, показники активності головних гравців ринку – роботодавців та пошукачів – залишились без змін. Вцілому за минулий місяць на сайті було розміщено близько 20 тис. вакансій і понад 52 тис. резюме.

Перед новим навчальним роком збільшилась кількість пропозицій для спеціалістів у галузі освіти. Також роботодавці активніше шукали випускників вишів, які вийшли на ринок праці цього літа. Помітне зростання вакансій спостерігалось у сфері автомобільного бізнесу, спортивних клубах і салонах краси. Рідше у порівнянні з липнем пропонували роботу бухгалтерам і фінансистам, фахівцям з маркетингу та реклами, HR-ам, працівникам у сфері страхування та нерухомості.

Серед пошукачів збільшили свою активність працівники освіти та держслужбовці. Також зросла кількість резюме від представників мас-медіа і спеціалістів у сфері консалтингу. У зв'язку із закінченням літнього сезону рідше шукали роботу представники туристичної галузі, спеціалісти з сервісного обслуговування і робітничий персонал.

Традиційні лідери за кількістю резюме та вакансій – Київ, Дніпро, Одеса, Львів і Харків. У серпні збільшилась кількість резюме в Одесі, Івано-Франківську та Черкасах. Менш активно шукали роботу у Вінницький, Житомирській, Хмельницький, Закарпатській і Тернопільській областях. Саме у цих регіонах опублікували найменшу кількість нових резюме у порівнянні з попереднім місяцем.
Кількість вакансій збільшилась в Київській, Полтавській, Рівненській, Сумській та Хмельницькій областях. Менше давали оголошення про роботу у Чернівецькій, Чернігівській, Запорізькій, Кіровоградській та Тернопільській областях.

Подолання піку кризи сприяло тому, що роботодавці почали сміливіше вказувати розмір матеріальної винагороди в оголошеннях вакансій. У серпні більше третини вакансій були опубліковані із зазначенням заробітної плати. Найчастіше відкрито заявляють про зарплату в таких проф. сферах як продажі, адмін. персонал, початок кар'єри, маркетинг та робітничі спеціальності.

ТОП зарплат у Києві

Вакансія

Зарплата

Спеціаліст відділу обслуговування клієнтів у міжнародну компанію

від 7 000 USD

Fullstack Ruby on Rails Developer у німецький офіс

4 000-5 000 EUR

SharePoint Consultant (German project)

2 000-2 500 EUR

Комерційний директор

від 40 000 грн.

Affiliate Manager

1 500 USD

Топ-менеджер з питань взаємодії з операторами мобільного зв'язку

від 30 000 грн.

Старший експерт з паливно-енергетичних питань

від 25 000 грн.

Менеджер з оптових продажів

17 000-25 000 грн.

Менеджер з продажів нерухомості

18 000-21 000 грн.

Junior Sales Manager (HoReCa, Advertising)

10 500-15 500 грн.

ТОП зарплат у регіонах

Вакансія

Регіон

Зарплата

Technical Product Owner

Харків

8 000-10 000 USD

Erlang developer

Дніпро

від 75 000 грн.

Engineer (technical support for hardware)

Одеса

від 1 200 USD

Керівник відділу банку

Хмельницький

до 30 000 грн.

IOS розробник

Запоріжжя

від 900 USD

Комерційний директор

Черкаси

від 25 000 грн.

Керівник кол-центру

Донецьк

від 20 000 грн.

Бізнес-тренер

Львів

від 17 000 грн.

Адміністратор (прийом замовлень)

Херсон

400-500 USD

Менеджер по корпоративним клієнтам

Дніпро

від 10 000 грн.

Дані були отримані у результаті аналізу бази даних вакансій та резюме Міжнародного кадрового порталу hh.ua у серпні 2016 року.

HeadHunter Україна входить до складу найбільшого об’єднання рекрутингових проектів із восьми країн Європи та Азії з найширшою базою резюме на території Балтії та СНД — понад 20 млн.

З допомогою hh.ua більше 41 000 компаній шукають спеціалістів по 28 напрямках. До їхніх послуг пропонується понад 877 000 професійно складених резюме, які пройшли ручну модерацію HR-спеціалістів HeadHunter.

Основу пошукацької аудиторії сайту складають висококваліфіковані спеціалісти різного профілю. На сьогодні hh.ua володіє найчисленнішою аудиторією кандидатів ТОП-рівня та спеціалістів «західного взірця».

Усі проекти HeadHunter розміщені на єдиній онлайн-платформі. Робота з нами — це можливість публікувати вакансій та переглядати резюме у всіх країнах присутності HeadHunter з одного вікна.

На ринку міжнародного інтернет-рекрутменту HeadHunter Україна відомий не тільки роботою кадрового порталу, але й реалізацією багатьох успішних проектів. З 2006 року розгорнулась дослідницька діяльність компанії, спрямована на глибинний аналіз поточних тенденцій ринку праці й прогнозування його розвитку. У той же час була заснована міжнародна «Премія HR-бренд» — єдиний професійний конкурс в області побудови репутації роботодавця.

У кожній кар’єрі є hh.ua!

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші