Результати аудиту «Софії Київської» передали правоохоронцям – Кириленко

Результати аудиту Національного заповідника "Софія Київська", в ході якого виявили зловживання на суму 1 мільйон гривень, передані в правоохоронні органи
Depo.Гроші
24 березня 2015 13:53
ФОТО: depo.ua

Про це заявив віце-прем'єр-міністр, міністр культури України В'ячеслав Кириленко, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу Мінкультури.

"Був проведений аудит, всі необхідні перевірки і ревізії. Звичайно, всі документи останньої перевірки щодо діяльності керівництва Національного заповідника «Софія Київська» ми передали в правоохоронні органи. Разом з тим мені потрібно забезпечити керівництво одного з найбільших національних заповідників України. Коли попередній керівник більше 100 днів перебуває на лікарняному, розумієш, що це лише спосіб уникнути організаційної відповідальності, то я як міністр повинен приймати рішення, і я приймав кілька разів", - сказав Криленко додавши, що повинна бути оновлена і наглядова рада Національного заповідника.

Раніше Міністерство культури провело позаплановий внутрішній аудит фінансово-господарської діяльності Національного заповідника "Софія Київська" за період 2013 - 2014 років і виявило порушень на загальну суму більше 1 мільйона гривень.

"Зокрема, більше 200 тисяч гривень підлягають відшкодуванню до бюджету; близько 400 тисяч гривень - недоотримані бюджетом фінансові ресурси; більше 400 тисяч гривень - неефективно використані бюджетні кошти", - йдеться у повідомленні міністерства.

Керівник заповідника Олена Сердюк, яка відсторонена від посади, за твердженням міністерства, порушила вимоги низки законів України, в тому числі вона необґрунтовано і одноосібно змінила ідеологію пам'яткоохоронної діяльності в заповіднику - пам'ятки ЮНЕСКО. Зміни стосувалися, передусім, перетворення заповідника на міський парк.

Нагадаємо, розслідування діяльності гендиректора заповідника було ініційовано в Міністерстві культури після того, як обвалилась частина 5-метрової цегляної огорожі 1960-тих років.

Вже понад чотири місяці (з грудня 2014 року) Олена Сердюк перебуває на лікарняному.