Рева запевнив, що дефіцит Пенсійного фонду не призведе до зростання податків

Уряд вважає єдиний соціальний внесок (ЄСВ) одним із потенційних джерел підвищення надходжень до Пенсійного фонду, але підвищувати встановлену відсоткову ставку не буде
Depo.Гроші
26 травня 2016 20:10
ФОТО: depo.ua

Про це на брифінгу у Вінниці сказав міністр соціальної політики Андрій Рева, повідомляє depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Розмір ЄСВ підвищуватися не буде. Ставка, яка була встановлена у минулому році (22%), є сталою. Уряд не буде підривати довіру до своїх кроків, змінюючи правила оподаткування чи взагалі щось у цій сфері. Повинна бути стабільність в країні. Шукати джерела потрібно в інший спосіб", - повідомив Рева.

За його словами, дефіцит Пенсійного фонду наразі становить 145 млрд грн при загальних його доходах 235 млрд грн, утім це не завадить вчасним поточним виплатам пенсій.

Що ж стосується ймовірності підвищення розміру пенсій, то за наявних джерел доходів ПФУ це означатиме зростання дефіцитності Державного бюджету країни.

"Якщо у нас сьогодні дефіцит 145 млрд і немає додаткових надходжень, це означає, що підвищувати пенсії - це вилучати з бюджету ще десятки мільярдів гривень. Напевне, це не той шлях, яким ми маємо йти. Тому нам потрібно шукати можливості, щоб Пенсійний фонд наповнювався не тільки за рахунок бюджету, а й за рахунок єдиного соціального внеску. У цьому відношенні в нас є дуже багато роботи, яку ми обов’язково зробимо", - зазначив Рева.

Раніше він заявив, що Україна не готова монетизувати субсидії.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.