Реструктуризація "Мрії" позитивно позначиться на аграрній галузі, - Кутовий

Реструктуризація боргів агрохолдингу "Мрія" позитивно позначиться на аграрній галузі

Реструктуризація "Мрії" позитивно познач…

Про це заявив в коментарі "Українським Новинам" Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий.

"Якщо інвестори готові реструктуризувати, значить, вони готові далі інвестувати і тримати свої гроші тут, на цьому ринку. Відобразиться однозначно позитивно. Будь-які додаткові преференції для українського аграрія - вони лише позитивні", - підкреслив міністр.

При цьому Кутовий звернув увагу, що реструктуризація "Мрії" стала показником кредиту довіри іноземних інвесторів. "Ми можемо розглянути інший сценарій, а в іншому сценарії немає реструктуризації, дефолт. Тоді поставте питання: а які наслідки можуть бути у разі дефолту для ринку? Відповідь очевидна. Тому і на перше питання відповідь також очевидна. Я дуже радий, що у них виходить", - заявив він.

 "Це безпрецедентний випадок, коли банківська спільнота, власники євробондів змогли прибрати з бізнесу шахрая і недбалого позичальника, і при цьому не втратити бізнес. Це приклад того, що і в Україні, як і в усьому світі, кредитор, якщо йому не платять, повинен мати право дуже швидко і ефективно забрати бізнес, поки він не зруйнувався", - сказала голова НБУ.

Нагадаємо, в 2014 році агрохолдинг "Мрія" оголосив дефолт, борги компанії склали $ 1,3 млрд. Причиною такого боргу стали шахрайські дії попереднього гендиректора компанії Миколи Гути, якого невдовзі Інтерпол оголосив у розшук.

Нинішньому керівництву "Мрії" вдалося досягти домовленості з комітетами кредиторів про реструктуризацію боргу компанії. За результатами реструктуризації основну частину боргу - майже 1 млрд. дол. - буде переведено в акціонерний капітал, який розділять між собою кредитори: близько 54% отримають незабезпечені кредитори, 35% - провайдери робочого капіталу на 2016 рік, 7,5% - провайдери робочого капіталу на 2015 рік, ще 7,5% отримають топ-менеджери компанії як мотиваційний пакет. Всі рішення буде приймати незалежна наглядова рада, до якої увійдуть п'ять представників кредиторів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme