Рахункова палата виявила високі ризики в проекті держбюджету-2019

В умовах зростання ціни на газ в Україна складно буде утримати інфляцію на рівні 7,4%

Про це у Верховній Раді заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан, представляючи висновок щодо законопроекту про Держбюджет на 2019 рік, передає Depo.ua.

"Законопроект ґрунтується на показнику зростання реального ВВП до 3%. По-перше, це менше, ніж зростання світової економіки, таким буде поглиблюватися відставання України від світу. По-друге, такого зростання передбачається досягти за рахунок внутрішнього споживчого інвестиційного попиту, однак це не підкріплюється реаліями сьогодення. Цього року сповільнюється зростання реальних доходів населення, відбувається стагнація в галузях, що випускають продукцію споживчого попиту, зменшується обсяг надходження іноземних інвестицій", - сказав він.

"В умовах зростання ціни на газ складно буде утримати інфляцію, яка закладена урядом на рівні 7,4%. За таких умов збільшення доходів держбюджету, порівняно з затвердженим на 2018 рік обсягом, передбачено, насамперед, за рахунок зростання цін імпорту і девальвації. При цьому, без врахування цінового чинника, доходи держбюджету 2019 року зменшаться на 0,8%", - додав Пацкан.

За його словами, Рахункова палата проаналізувала розрахунки Мінфіну щодо найбільших бюджетоутворюючих підприємств і виявила високі ризики ненадходження у запланованих обсягах окремих доходів.

Нагадаємо, ввечері 17 жовтня комітет Верховної Ради з питань бюджету рекомендував ухвалити висновки та пропозиції до проекту державного бюджету України на 2019 рік.

Довідка: 14 вересня прем'єр-міністр Володимир Гройсман представив проект бюджету країни на 2019 рік. Він назвав проект держбюджету реалістичним і збалансованим.

Розрахунки в бюджеті здійснено з використанням прогнозного курсу на кінець року 29,4 грн/долар.

Народні депутати подали понад дві тисячі правок до проекту держбюджету-2019

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme