Радники Порошенка пояснили, чому на президенті "висять" офшори

Юридична компанія «Авеллум», що є радником президента України Петра Порошенка, дала пояснення щодо офшорного скандалу навколо глави держави
Depo.Гроші
4 квітня 2016 17:42
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у прес-релізі компанії, що є у розпорядженні "Укрінформу", передає depo.ua.

"На сьогодні договір про створення blind trust (довірчої власності) був підписаний. Створення компаній в іноземній юрисдикції було єдиним можливим шляхом для передавання активів в управління авторитетної міжнародної трастової структури. Наголошуємо, що компанії в іноземних юрисдикціях необхідні і використовуються для передачі їх у blind trust (сліпий страст - ред.)», - відзначили у компанії.

Таким чином, юридичні радники Порошенка пояснили, що створення трьох офшорних компаній у Нідерландах, на Кіпрі та Британських Віргінських Островах було необхідним для того, щоб передати долю українського президента у "сліпий траст".

Нагадаємо, Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів задокументував велику мережу тіньових грошових переказів, які використовуються іменитими власниками з багатьох країн. Всього в зборі інформації та підготовці доповіді брали участь 380 журналістів із майже 80 країн світу.

У розслідуванні журналісти посилаються на "безпрецедентний витік мільйонів документів" з бази даних Mossack Fonseka, четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми.

На OCCRP опубліковані матеріали, крім інших, стосовно українців. Загалом у списку 20 українців, зокрема президент Петро Порошенко, міський голова Одеси Генадій Труханов, екс-прем'єр Павло Лазаренко і власник газети Kyiv Post Мохаммад Захур – британський бізнесмен, який живе і веде бізнес в Україні.

Стало відомо, що президент України Петро Порошенко, всупереч заявам, досі не передав свої активи у траст. Однак почав реструктуризацію своїх активів Roshen, створивши для цього три офшорні компанії.

Відповідно, 4 квітня Макара Пасенюка, яка виступає одним з фінансових радників з продажу корпорації Roshen, заявила, що Липецька фабрика може бути продана в найближчі кілька місяців.  У НАБУ не будуть розслідувати інформацію про панамські офшори президента України Петра Порошенк

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші