Радники Порошенка заявили, що офшорні звинувачення ЗМІ неправдиві

Не відповідає дійсності інформація програми "Слідство.Інфо" про те, що український інвестиційний фонд "Прайм Ессетс Капітал" перерахував кіпрській компанії CEE Confectionery Investments Ltd кошти в розмірі майже 4 млн. євро

Про це заявили фінансовий консультант президента України Петра Порошенка, група ICU і юридичний радник фірма "Авеллум", передає depo.ua з посиланням на їхній прес-реліз.

Фінансисти стверджують, що повідомляли команді програми "Слідство.Інфо" про недостовірність цих даних ще до виходу сюжету в ефір.

"Насправді, як було заявлено раніше, 25 березня 2016 року фонд "Прайм Ессетс Капітал" отримав від  CEE Confectionery Investments Ltd акції цієї компанії номінальною вартістю 18 000 євро. Оціночна вартість акцій була встановлена в розмірі 3 926 160 євро. Така оціночна вартість за випущені акції була повністю оплачена виключно шляхом внеску в акціонерний (статутний) капітал долі в ТОВ "ЦЕКК". Ніяких грошових платежів на користь компанії CEE Confectionery Investments Ltdне здійснювалося. Вартість долі ТОВ "ЦЕКК" в фінансовому обліку Фонду за станом на 25 березня 2016 року становила 114 964 946,01 грн., що дорівнює 3 926 160 євро за курсом НБУ. Ця інформація також була доведена до відома журналістів ще до виходу сюжету", - йдеться в прес-релізі.

Фінансисти стверджують, що ТОВ "ЦЕКК" є українською холдинговою компанією групи "Рошен". Внесок частки в ТОВ "ЦЕКК" на користь іноземної компанії був необхідним етапом у передачі частки Петра Порошенка в "сліпий траст" під керуванням Ротшильда. Після проведення цієї операції всі акції CEE Confectionery Investments Ltd (і, відповідно, частка П. Порошенко в "Рошен") були передані в довірчу власність Ротшильд.

У січні 2016 року Національний банк України в своєму роз'ясненні підтвердив Фонду, що для здійснення внеску частки в ТОВ "ЦЕКК" в акціонерний капітал іноземної компанії не потрібна ліцензія Національного банку України.

Таким чином, Фонд не здійснював будь-яких грошових платежів на користь CEE Confectionery Investments Ltd, операція не підлягала ліцензуванню Національним банком України і всі вимоги валютного законодавства України були дотримані. Крім того, завдяки даній дії частка в компанії "Рошен" була надалі передані в "сліпий траст" під керуванням Ротшильда.

Нагадаємо, що вчора розслідування "Слідство.Інфо" на основі матеріалів #PanamaPapers випустило другу частину матеріалів про офшорний ланцюжок президента України Петра Порошенка. За інформацією журналістів, насправді на момент цієї заяви 10 квітня сліпого трасту ще не було. Він з'явиться тільки 27 квітня, коли швейцарська компанія Rothschild Trust стане власником акцій кіпрської компанії CEE Confectionery Limited, яка об'єднує активи Roshen. Акціонери в Roshen змінилися, але для реального управління компанії цього недостатньо.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme