Як журналісти спіймали радників Порошенка на брехні про "сліпий траст" (ДОКУМЕНТ)

Заява фінансового радника президента України Петра Порошенка та керуючого директора компанії ICU Макара Пасенюка щодо передачі частки президента у «Roshen» у сліпий траст суперечить його ж відповіді міжнародній мережі журналістів-розслідувачів OCCRP від 22 березня 2016 року
Depo.Гроші
5 квітня 2016 18:02
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Громадське".

Так, у листі від 22 березня, підписаному Пасенюком, повідомляється наступне: «Умови трасту були погоджені з довірчим управителем. Траст буде «сліпим» та безвідкличним. Фактична передача активів у траст вимагає дотримання значної кількості юридичних формальностей. На даний момент юридичний радник забезпечує дотримання таких формальностей».

Радники Порошенка заплутались коли передали Roshen у "сліпий траст" - фото 1

Радники Порошенка заплутались коли передали Roshen у "сліпий траст" - фото 2

Крім того, зазначається що «частка у Roshen перейде у траст після завершення усіх юридичних формальностей». Тобто на момент запиту Порошенко продовжував керувати активами кондитерської корпорації, "blind trust" лише повинен бути створений у майбутньому

Але 5 квітня Макар Пасенюк заявив журналістам, що частка Порошенка була передана у траст вже 14 січня.

Нагадаємо, Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів задокументував велику мережу тіньових грошових переказів, які використовуються іменитими власниками з багатьох країн. Всього в зборі інформації та підготовці доповіді брали участь 380 журналістів із майже 80 країн світу.

У розслідуванні журналісти посилаються на "безпрецедентний витік мільйонів документів" з бази даних Mossack Fonseka, четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми.

Стало відомо, що президент України Петро Порошенко, всупереч заявам, досі не передав свої активи у траст. Однак почав реструктуризацію своїх активів Roshen, створивши для цього три офшорні компанії.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.