Рада зменшила податки на зарплату для деяких працівників

Сьогодні Верховна Рада України прийняла в цілому законопроект №2576 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справедливого оподаткування доходів фізичних осіб в інтервалі від 10 до 17 розмірів мінімальної заробітної плати"
Depo.Гроші
19 травня 2015 17:22
ФОТО: depo.ua

За це проголосували 254 нардепи, передає depo.ua.

За словами співавтора законопроекту, нардепа з фракції "Самопоміч" Андрія Журжія, цей документ розроблявся за участю майже всіх фракцій коаліції.

"На сьогоднішній день зарплати до 10 мінімальних обліковуються за ставкою 15%, вище 10 зарплат - ставкою 20%. Все логічно, але не були враховано, що єдиний соціальний внесок (ЄСВ) на зарплату нараховується до 17 зарплат. Таким чином, на сьогодні ми в державі маємо ситуацію, коли від 10 до 17 зарплат ми маємо додаткових 5% незрозумілого навантаження на фонд заробітної плати", - сказав нардеп.

Закон передачає, що поки нараховується єдиний соцвнесок (тобто до 17 заробітних плат), ставка податку на доходи фізичних осіб становить 15%, якщо немає єдиного соцвнеску, ставка податку на доходи фізичних осіб враховується у 20% .

Згідно з пояснювальною запискою, закон вносить зміни до пункту 167.1 статті 167 Податкового кодексу України та до закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" з метою уніфікації розміру бази для утримання з оподатковуваних місячних доходів фізичних осіб податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску.

Зокрема, пропонується:
- збільшити базу оподаткування з 10 до 17 розмірів мінімальної заробітної плати, коли ставка податку на доходи фізичних осіб становитиме 15 %. З розміру доходів, які будуть перевищувати 17 кратний розмір мінімальної заробітної плати, ставка податку становитиме як і наразі 20 %;
- визначити, що максимальна величина бази нарахування єдиного внеску буде залежати не від прожиткового мінімуму для працездатних осіб на момент нарахування збору, а від мінімальної заробітної плати станом на 01 січня звітного року;
- запровадити застосування знижувального коефіцієнту для визначення розміру єдиного внеску з 01.01.2016 року на рівні 0,4.