Рада запровадила мораторій на борги "Чорноморнафтогазу"

Верховна Рада ухвалила закон, яким пропонується встановити мораторій на стягнення заборгованості з нафтовидобувної компанії "Чорноморнафтогаз" до повного відновлення суверенітету України в Криму

За відповідне рішення проголосували 233 народні депутати, повідомляє Depo.ua.

Документ покликаний стабілізувати діяльність компанії у зв'язку з тимчасовою окупацією Криму.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту, в результаті окупації півострова компанія втратила доступ до більшості родовищ та активів, а також до первинної бухгалтерської, податкової та фінансової документації.

На сьогодні "Чорноморнафтогазу" пред'явлено претензій, вимог та позовних заяв від кредиторів на 500 млн грн.

"Введення мораторію дасть можливість Товариству повернути контроль хоча б над частиною втрачених активів, встановити контроль і відновити робочий стан суден, що знаходяться в Мексиці та Бразилії та не були втрачені в результаті анексії Криму, розпочати розробку родовищ на шельфі Чорного моря, у яких фактичний доступ, що вкрай необхідно для енергетичної незалежності України, а ПАТ "Чорноморнафтогаз" є єдиним підприємством в Україні, яке має досвід видобутку вуглеводнів з морського шельфу і спеціалізувався саме на такій діяльності", - йдеться в пояснювальній записці.

На час дії мораторію підлягають зупиненню виконавчі провадження та заходи примусового виконання рішень щодо підприємства, а також передбачені законодавством заходи з виконання рішень, які здійснюються органами доходів і зборів, банками та іншими фінансовими установами. Також підлягають зняттю накладені раніше арешти на рухоме майно компанії.

Також документом пропонується встановити, що спецдозволи на користування надрами, надані "Чорноморнафтогазу" на ділянки в Криму, термін дії яких закінчився у період окупації, вважаються такими, що продовжили термін своєї дії на період тимчасової окупації.

Нагадаємо, у березні 2014 року внаслідок анексії Криму Росією "Чорноморнафтогаз" втратив доступ до виробничих потужностей та газових родовищ на півострові та шельфі.

На даний час товариство зареєстровано у Києві, вживає заходи щодо налагодження господарської діяльності, займається відновленням втрачених документів та формуванням доказової бази для міжнародних судів проти Росії.

Збитки, завдані "Чорноморнафтогазу" анексією АР Крим, заявлені у позові Міністерства юстиції України до Росії щодо визнання незаконною окупації Криму та компенсації збитків, завданих цією окупацією. Балансова вартість втрачених активів Товариства становить 14,9 млрд грн.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme