Рада заборонила встановлювати "занижені" тарифи на комуналку

Сьогодні народні депутати України підтримали проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України у сфері комунальних послуг"
Depo.Гроші
16 липня 2015 16:49
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосував 261 парламентар, повідомляє depo.ua.

У законі, прийняття якого важливе для співпраці з іноземними колегами, говориться, що встановлення цін на житлово-комунальні послуги нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво не допускається.

Законопроект передбачає повну відмову від дотування з бюджету тарифів на житлово-комунальні послуги.

Із законодавства вилучається норма про те, що в судовому порядку можуть вирішуватися питання відшкодування втрат підприємств, що пов'язані із затвердженням цін тарифів на ЖКП нижче розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво.

Також з чинного законодавства прибирається норма, що витрати на відшкодування втрат підприємств, пов'язаних із встановленням тарифів на житлово-комунальні послуги на рівні, який позбавляє можливості отримання прибутку, фінансуються за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету.

Крім того, виключається норма про те, що встановлення цін / тарифів на житлово-комунальні послуги нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво без відповідного відшкодування не допускається і може бути оскаржено в суді.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.